Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Azt hallottam hogy a puffaszto...

Azt hallottam hogy a puffasztott rízs ilyen formában jobb diéta alatt. Szerintetek igaz?

Figyelt kérdés
Sok oldalon olvastam hogy a puffasztott rízs magába nem túl jó dièta alatt, (de jobb mint a fehèr kenyèr) viszont ha valamilyen fehèrjèvel(pld csírkemell, hal, tojás) esszük vagy valami rostban gazdag ètellel akkor jobb a "felszívódása". Mi igaz ebből?

2018. febr. 12. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
Honnan tudjam... ( csak őszinte voltam )
2018. febr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

A puffasztott rizst testépítők előszeretettel fogyasztják, mert könnyen emészthető, gyorsan felszívódó szénhidrát forrás.

Attól függ mit akarsz elérni, milyen diétát követsz, annak megfelelően kell ételt/életmódot választani. Valakinek ebbe tökéletesen passzol ez a termék, van akinek pedig kerülnie kell.

2018. febr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerinterm a cukrok felszívódása elég hatékony, vagy úgy érted, lassítja? Állítólag azt teszik, igen, nem tudom, ez miért lenne fontos, inkább a laktató hatás fontos, azt pedig csak te tudod kitapasztalni. Engem a rizs kicsit sem laktat, viszont a pufirizs édesen poénos, de ettől még 10 grammot nem tudnék belőle megenni, az sok. Így nekem teljesen irreleváns, csakúgy, mint pl. a kenyér színe :) (Tudatában vagyok annak, hogy van különbség a tk és a normál között, bár nekem a vegyes a normál... de az én fogyásom szempontjából tökéletesen egyformák).
2018. febr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Èn sulytartáson vagyok most. Beleillik? Nem akarok visszaszokni a kenyèrre.

A felszívódását tekintve azt olvastam, hogy lassítja a benne lèvő szènhidrát felszívódását ha rosttal vagy fehèrjèvel eszed

2018. febr. 12. 13:31
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Annyit kell tudni a pufi rizsről, hogy tömény szénhidrát, semmi zsír, rost vagy fehérje tehát pontosan ugyanúgy gyors felszívódású szénhidrát mint a fehér kenyér, így hatását tekintve semmivel sem jobb, sőt...a fehér kenyérben legalább van némi rost és fehérje.

Azért szeretik sokan diéta alatt mert sokkal kevesebbet eszünk belőle (pont azért mert puffasztott) mint pl kenyérből ezáltal mondhatjuk,hogy sokkal jobban beleillik a diétába, de hatását tekintve nem jobb :)


Mindkettő felszívódását lehet csökkenteni természetesen. pl zsírral,rosttal, fehérjével.

2018. febr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!