Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szerinzetek ez milyen tészta...

Szerinzetek ez milyen tészta fajta lehet? Ilyet még nem láttam!

Figyelt kérdés

ma az üzletben a tèsztáknál láttam egy ilyen sötètbarna színű tèsztát. Miből lehet ez? Milyen lisztből?

Illetve ez ilyen "diètás" ?



2018. febr. 12. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, elég sokféle lehet. A teljes kiőrlésű tészta is barna, hogy csak a szimplábbakat említsem. De maglisztekből egészen sötét is van.
2018. febr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Akkor ez teljeskiőrlèsű lehet?

Most olvastam a neten hogy van valami "durumn" tèszta. Az is barna

Szerintetek?

2018. febr. 12. 23:03
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Te hol éltél eddig?
2018. febr. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Utolso, en azt hiszem sejtem. Tubusban.
2018. febr. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Igen abban èltem, mert eddig nem nagyon voltam oda az egèsszsèges èletmódig meg vissza..Akkor beilleszthető ez a tèszta sulytartáshoz?
2018. febr. 13. 07:27
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

A durumtészta nem sötét színű.

A teljeskiörlésű lisztből készült tészta sötét.

2018. febr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A teljes kiőrlésű tészták kalóriaértéke nagyjából pont annyi, mint a mezei testvéreiké. A rosttartalma miatt egészségesebb, hiszen "feldolgozatlanabb" gabonából készül, jobban hasznosítja a szervezet. Ettől függetlenül nem diétás, de nyilván bármilyen étel beilleszthető az étrendbe a kívánt kereten belül. Vannak szénhidrát-csökkentett változatok, illetve maglisztekből is készülhetnek, meg még ezer féle módon, de a színének nem igazán van köze a kalóriatartalmához. Nemrégiben nővéremnél ettem vöröslencse őrleményből készült tésztás ételt. Nyilván sokkalta egészségesebb, mint ha mezei változat lett volna,finomított fehérlisztből, de kalóriatartalmát tekintve nem volt egy dekányival sem "diétásabb", vagy szénhidrátszegényebb, ha jobban hasznosítható és egészségtudatosabb is az a szénhidrát a szervezetnek.
2018. febr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért kell ilyen bántó stílusban válaszolni a kérdezőnek... :/

A durumtészta durumbúzából van, nem attól barna, de vannak színezett durum, illetve más lisztből készült száraztészták is. Spenótpürével, paradicsompürével, sárgarépapürével, de még tintahal kivonattal is színezik a tésztákat. A barna lehet, hogy éppen malátával színezett. A durumtészta a felszívódását tekintve mondható egészségesebbnek, de valóban kalóriát spórolni nem lehet vele.

2018. febr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Igen vannak ilyenek.

Azert mar okosabb lettem valamivel ;)

Csak mert kèpzeljètek nincs feltüntetve semmi a csomagolásán..egy betű sem. Csak ilyen barna makaróni tèszta

2018. febr. 15. 20:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogyne, persze.
2018. febr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!