Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Nektek szokott bűntudatotok...

Nektek szokott bűntudatotok lenni húsevéskor?

Figyelt kérdés

Más érzéssel esztek egy húst, mint egy zöldséget, gyümölcsöt, rizst vagy ilyeneket?


Vagy lezárjátok magatokban azzal, hogy: "de hát a hús az kell" vagy hogy: "ez azért van, hogy megegyük" típusú gondolatokkal?



2018. febr. 27. 08:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
A hús az kell szó szerint, de nem azt jelenti hogy mindennap húst akarnék enni, van amikor nem is kívánom.
2018. febr. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%
Ha arra gondolsz, hogy azért ehetsz húst, mert egy állat életét elvették, akkor megnyugtatlak: a növények is élnek, csak annyival vannak rosszabb helyzetben, hogy nem tudnak elszaladni, nem tudnak sikítani, nem tudnak sírni... akkor ezen az alapon ne is együnk semmit???
2018. febr. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
Természetesen nincs bántudatom. És jól mondta az egyik előző: A növényeket is megölik azok akik megeszik. Ha ilyen marhaságokon agyal valaki, kezdjen el fotoszintetizálni.
2018. febr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem azért eszem húst, mert "kell", hanem azért, mert szeretem. És nem, egy percig se volt még emiatt bűntudatom, nem is lesz, szóval nem kell nyugtatgatnom magam mindenféle szövegekkel.
2018. febr. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%

Nincs bűntudatom, amikor eszem.

De időnként szoktam "filozofálni" az állattenyésztésről. Reménykedem benne, hogy normálisan is művelik és nem az a jellemző, ami hozzánk eljut rémisztő videók és hírek formájában.

2018. febr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%
Nem. Nem szoktam ilyeneken gondolkodni, mikor eszek.
2018. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%
Ez a legutolsó dolog amire gondolnék. Inkább arra gondolok, hogy mikor eszem húst legközelebb.
2018. febr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%
Erről a kérdésről az jutott eszembe, hogy ma nagyon ennék egy isteni, medium rare steaket, mert már rég ettem. Azt hiszem megvan a vacsoraötlet, köszi!
2018. febr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%
Nincs buntudatom. Nem nagyon eszem hust, mert nem kivanom, csak 1-2 hetente egyszer talan van olyan alkalom, hogy husos etelt fozok.
2018. febr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%
Nekem szokott, sok vegán ismerősöm van, és teljesen egyetértek az elveikkel, viszont sajnos szeretem a hús ízét, és még nem tudtam leszokni róla. Igen, teljesen más érzés nekem húst és tejterméket enni, mint zöldséget, gyümölcsöt, magokat. Én jobban érzem magam a bőrömben, ha vegán ételt csinálok.
2018. febr. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!