Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha rendelek kész ételt (le...

Ha rendelek kész ételt (le van csomagolva), és áll 1-2 órát mielőtt megeszem lehet bármiféle bajom tőle?

Figyelt kérdés
Pl. a húsban állítólag baktériumok keletkezhetnek meg ilyenek... ez mennyire lehet veszélyes?

2018. ápr. 14. 08:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

"a húsban állítólag baktériumok keletkezhetnek meg ilyenek..."

Woooah...

2018. ápr. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
1-2 órától semmi, de semmi bajod nem lesz. (jó, talán ha kint a huszonix fokban napon hagynád, akkor) de ha szobában akkor semmi.
2018. ápr. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen étel, hol áll és milyen hőmérsékleten?
2018. ápr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szobahőmersékleten a portán
2018. ápr. 14. 12:44
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Semmi baja nem lesz. Otthon is áll ennyit a frissen készült étel mielőtt annyit hűl, hogy a hűtőbe tehetnéd
2018. ápr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ki az, akinél nem hűl 1-2 órát az étel, most komolyan? Nekem a bográcsos ételek sokkal tovább hűlnek, igaz, hús pont nincs bennük, de sokaknál van s nekik sem hűl le hipphopp.

1-2 óra nem sok idő, ne aggódj.

2018. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

De itt nem frissen készült ételről van szó, hanem amit megrendelek, pl. Teletáltól.


Ők nem tudom hogy készítik (talán éjszaka, vagy előtte levő nap délután?), és azt hozzák ki fagyasztva másnap reggel. És még ezek után áll 1-2 órát, mielőtt visszakerül ismét a hűtőbe. Nem tudom ez mennyire jó így :)

2018. ápr. 15. 06:37
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem fagyasztanak a Teletálnál semmit sem.
2018. ápr. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Én arra lennék inkább kíváncsi, azt meséld el nekem inkább légyszíves, hogy egészem eddog Te melyik bolygón éltél?

Vagy 30 éves korodig anyukád csomagolta neked az ebédet, ő főzte, ő pakolta el, ő mosogatta el a megmaradt tányért?

Vagy hogy lehetséges, hogy az Téged csodálattal tölt el, hogy "a húsban állítólag baktériumok keletkezhetnek meg ilyenek.."?

A másik meg, hogy komolyan gondoltad, hogy 1-2 óra alatt megromlik a frissen készült étel?

Sosem főztél még semmit?

Sosem vásároltál magadnak még semmilyen élelmiszert?

Csak ámulok, hogy ilyen emberek élnek közöttünk. Dolgoznak. Vezetnek. Szavaznak...

2018. ápr. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9 te nem nagyon értetted meg a problémát, éppenhogy nem frissen készült ételről van szó!


Amikor én főzök, vagy étteremben eszek, nyilván nincs olyan problémám, hogy órákat álljon a már előre elkészített (állítólagosan lefagyasztott, és fagyasztva kiszállított) étel, mielőtt bekerülne a hűtőbe.


A Teletál honlapján írják, hogy ők gyorsfagyasztják, így szállítják ki, és a hűtési lánc betartása érdekében azonnal hűtőbe kell tenni.


Épp ezért nem hiszem, hogy jót tesz az ételnek, amit már akár egy nappal előtte elkészítettek, majd lefagyasztottak, és utána pár órát áll, majd ismét visszakerül a hűtőbe.

2018. ápr. 15. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!