Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Napközben péksütemények...

Napközben péksütemények helyett miket szoktatok enni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok kalória van bennük, így inkább gyümölcsöt/zöldséget ennék.

Esetleg puffasztott rizs? Vagy mit lehet még?



2018. máj. 20. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Nem a kalóriával van a baj, egy doboz puffasztott rizsnek szerintem x mennyiségben simán lehet hogy magasabb a kalóriatartalma mint bizonyos péksüteményeknek. A péksüteményekkel az a baj hogy fehér tésztájuk javarészt egyszerű szénhidrát, míg fehérje tartalmuk alacsony és az esetleges zsír amit tartalmaznak javarészt telített zsírsav. A feltét /töltelék általában vágóhídi szemét(felvágott köznyelven) valami olcsó gagyi szósz vagy édes töltelék. Én évek óta dobozolok, reggel sütök ki csirkét, mellé valami köret(bulgur, jázminrizs, quinoa, zöldségek v zöldségkonzervet ráborítom).
2018. máj. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pufasztott barnarizs mert szeretem házi kolbász vagy szalámi sajt paradicsom paprika hagyma ez a reggelim 10-11 óra munka miatt kell az energia:D
2018. máj. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Folyamatosonan igénybe van véve a szerveztem munka miatt 10-11 órában azért ilyen a reggeli tízórai valami gyümölcs ebéd leves melett lehetőségem a és b menüt választani ami tetszik azt választom uzsonna valami normálisabb muzlit szoktam vacsora változó
2018. máj. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Főtt ételt.


A kalóriával semmi baj, azért eszünk, hogy működjünk (jó, nemcsak azért, de ez az eredeti s legfőbb ok) s ehhez elég sok kalória kell, nagy méretű melegvérűként.


A gyümölcs, zöldség kellemes, de nekem sok cukor és nulla laktató hatás, szóval az csak élvezetből s mellékhatásként egyes tápanyagok miatt megy, de az étkezéseim igen kalóriadúsak, sok fehérjével és még több zsírral. Azért a szénhidrát ellen sem vagyok, csak a legtöbb napon alacsonyan tartom. De van, akinek rengeteg kell abból is, nincs ezzel gond, sokfélék vagyunk.


Mi neked a napközben, hogy ilyen kis cukrokat sorolsz? Nekem napközben van az ebédem, ami nekem rendes, több fogásos étkezés.

Étkezések közt szinte soha nem eszegetek, felesleges.


Péksüteményt évek óta szinte sosem eszem, illetve a közelmúltban megtanultam jobban sütni s most már alkalmilag előfordul, hogy mondjuk ebédre bevágok 10 pogácsát (s mellé azért még mást is). Nálunk rendes étel az is, nekem előnytelen, ezért eszem ritkán, de megéri, mert roppant finom s a lelki egészségemhez hozzájárul. De amúgy sincs vele baj, amíg nem viszem túlzásba.

De általában egészen más típusú ételeket eszem, tojásétel, zöldségétel, földimogyoró, többé-kevésbé szénhidrátszegény édességek. De a tápanyagbevitelem nem rossz s ez a fő. A makróim is szinte mindig jók, ha nem, akkor elszáll valami, tipikusan a fehérje, mert a szénhidrát és a zsír minden lehetséges szinten jó nekem, amíg a kalória az.


Lehet, hogy ezzel nem segítettem, de nehéz, millióféle jó étrend van s az egész napot kell nézni. Ha te napközben kiegyensúlyozatlanul eszel, de az egész napod remek s jól elvagy így, akkor nincs vész.

2018. máj. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi az h helyett? Alapból nem eszek ilyet.
2018. máj. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!