Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Bontatlan száraztészta meddig...

Bontatlan száraztészta meddig ehető, vagy lehet-e valami baja, ha mondjuk a csomagoláson feltüntetett lejárati időn 1-2-3 évvel túl vagyunk?

Figyelt kérdés
(Molyos helyről jön. A csomagolás ragad a kosztól, de max küllemre ennyi látszik. Nem az én tésztám, de én tartok szelektálást az ismerősöm kamrájában és hűtőjében.)
2018. máj. 20. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem lyukacsos, és nem mászkálnak benne apró fekete bogarak akkor jó
2018. máj. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen a kérdésnek csak akkor van létjogosultsága, ha olyan anyagi mélypontról van szó, amikor már az a csekély pénz, amibe a felsorolt élelmiszerek kerülnek, az is előteremthetetlen és az éhenhalás küszöbén táncol a dolog.
2018. máj. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Nem értek egyet a 2. válaszolóval, én semmiképpen nem dobok ki működő ételt, anyagi helyzettől függetlenül, ez elv. Ezt csak általánosan, mert a konkrét esetről még írok.


Első körben ránézésre állapítom meg, kidobandó az étel vagy kecsegtet reményekkel. Aztán szaglással, ha olyan az étel (ez száraztésztánál kiesik), majd kóstolással.


Bevallom, nem szoktam évekig száraztésztát tárolni, nem tudom, meddig áll el, de a fenti módszerrel élőben meg tudnám állapítani, OK-e.

Viszont ragacsos csomagolásnál van az a pont, hogy fene se szivacsozgatja, hanem kidobom. Ez tényleg kis értékű étel, nekem nemcsak anyagi szempontból. A száraztésztát se dobnám ki normálisan, de ismerősnél szelektálva gumikesztyűben dobálnám a kukába az ilyesmit, ha mocskos.

2018. máj. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Elméletileg nem lesz semmi baja.

Gyakorlatilag ÉN biztos, hogy már nem enném meg.

De aki nem akar pazarolni, az elviheti pl. egy ételgyűjtő dobozba.

2018. máj. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
A száraztészta megfelelő körülmények között tárolva 2 évig eláll (a gyártástól számítva).
2018. máj. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Főztem már lejárt száraztésztát, nem volt semmi baja, de ahogy leírtad, már attól elment az étvágyam. Szerintem károld el, dobd ki.
2018. máj. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
dobd ki ,már lezárt zacskoba is belemászhatnak bogarak ennyi idő alatt .
2018. máj. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Volt egy tanyánk, ott az alapélelmiszerek évekig bent voltak egy szekrényben. Cukor, liszt, só, kakaó, kockacukor, tea, tészta, szalonna, fűszerek....az ég világon semmi bajuk nem volt, holott megvoltak bontva (mivel ha kint voltunk, abból használtunk) arra emlékszem egyedül, hogy a szalonna avasodott meg úgy kb a 3. Évében, de zsírozásra, meg az állatoknak jó volt. Volt olyan eset is, hogy megvettük boltból a lisztet, benne volt a lisztbogár....ennyit erről...

Ha nincs sérülés a csomagon, akkor bogár se lesz benne, nem tudnak teleportálni. Rakd a csap alá, így könnyen eltudod dönteni. Ha a főzésre kerül a sor, mondanám, hogy vigyázz, hogy ne érjen a csomagoláshoz, de gyakorlatilag a víz majd teszi a dolgát. Falu helyen többször ennyi "undi" dolig történik.

Mivel mindenki rákapott a túlzott higéniára, minden antibakteriálisra kell csinálni, föleg ha gyerek van, elvész az immunitás. Nem meglepő, hogy a gyerekek fele, már valamiféle érzékenységgel, vagy immunbetegséggel rendelkezik.


Ha nem akarod megenni, de sajnálod kidobni, főzd meg a kutyának vagy vmi állatnak, rakj hozzá vmit és kész.


Szerintek a válaszolók nagyrésze, meg a "nézők" kitértek volna a hitükből, hogy ha látták volna miket ettem meg :)

2018. jún. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!