Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kivirágzott metélőhagyma...

Kivirágzott metélőhagyma ehető még? :D

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés. Kicsit meg is puhultak hagyma vonalak. Meg szárazak is vannak rajta. Kicsit elvadult szerű. Ettől még szedhetek róla? Csak ne a virágosakat? Ilyen kicsi szobairól van szó Aldiból cserépben.

2018. máj. 24. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Lehet róla szedni. Nyugodtan a virágosokat is. Én tegnap és ma is azt is szedtem. Ugyan olyanok mint amilyenek amúgy is.

Ehetőek.

2018. máj. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Én azt apasztaltam, hogy amelyik száron virág van, annak kemény a szára és nem jó enni. Én a helyedben levágnám az egész csomót tövig, kiválogatnám a puha, jól ehető szárakat és azokat enném meg. Illetve a levágott szárak helyett amik nőni fognak, azok biztosan zsengék lesznek.
2018. máj. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
A metélőhagyma levelei és a virágja is ehető, a virág szárak kemények.
2018. máj. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi nektek!


És wow ilyet lehet, hogy az egészet alul lenyírom és akkor visszanő? :D Érdekesek a növények.

2018. máj. 25. 10:26
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ó persze, ez nagyon jellemző!


Igaz én mindig szabadföldi növényekkel foglalkoztam, de ilyen a metélőhagymán kívül a sóska is. Sőt, múltkor a fűkaszával véletlenül elkaptam a vetemény szélén levő fokhagymákat és néhánynak lenyírtam a szárát. Apukám mondta, hogy simán vissza fog nőni, pláne nálam, hogy öntözöm is. Tényleg hamar visszanőttek.

2018. máj. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!