Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Élelmiszerek

A kérdés

Mi értelme a meggynek? Ugyanaz mint a cseresznye csak savanyúban.

Embert nem ismerek aki szeretné a meggyet, mivel nincs jó íze. A vadalmát miért nem termesztik ugyanúgy? Ugyanaz mint az alma, csak nagyon savanyú, pont mint a meggy.

júl. 12. 19:40  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Szívesen mondanám, hogy igazad van, de nincs. :)

A meggy az meggy és nem savanyú cseresznye. Teljesen más az íze és a jófajta meggy nem savanyú.

Ne a vadon növő cigánymeggyből indulj ki!

A válasz 96%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/13Időpont júl. 12. 19:47 Privát üzenet

Nincs az a cseresznye, ami kenterbe verne egy érdi bőtermő meggyet.

Én pont nem eszem cseresznyét,nagyon puffaszt. A meggy nem. Több benne a vitamin,a vas.

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/13Időpont júl. 12. 20:03 Privát üzenet
Èn a cseresznyét nem szeretem igazán, csak a meggyet - és igen sok mindenkit ismerek, aki ugyanígy van, vagy a cseresznyét is meg a meggyet is szereti, de olyat nem, aki a meggyet ne szeretné!

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/13Időpont júl. 12. 20:09 Privát üzenet
ėn nagyon szeretem a meggyet. több formâjâban is.. pl mártáskėnt, leveskėnt.,szörpkėnt, sütibe, fagyiba, vagy csak úgy enni a fáról

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/13Időpont júl. 12. 20:13 Privát üzenet

A meggy sokall jobb rostos üditőnek.

Cseresznye erre nem jó. Én főzök 5-6 liter meggyet és ilyenkor azt isszuk.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/13Időpont júl. 12. 20:59 Privát üzenet
Én szeretem a meggyet, a cseresznyét nem.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/13Időpont júl. 12. 21:01 Privát üzenet

Ööö, az igaz, hogy értelmes és gyagya kérdésért ugyanannyi pontot kap a kérdés feltevője a gyakin?

"Ugyanaz mint a cseresznye csak savanyúban."

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/13Időpont júl. 12. 21:09 Privát üzenet

Előző! Ha nem törlik, akkor igen. :)

Kérdező! Akkor keresgélj a környezetedben, ha nem ismersz senkit, aki szereti a meggyet, mert hidd el találni fogsz. Még ahogy a nóta is mondja: Szereti a tik a meggyet... :DDDDDD Tényleg hülye kérdés, de hát ez van. Megy a 3 pont. :)

A válasz 47%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/13Időpont júl. 12. 21:59 Privát üzenet

A meggy a kedvenc gyümölcsöm (pedig sok kedvenc van), a cseresznye is jó, de nagyságrenddel kevesebb dologra haqsználható. Leginkább csak nyers, friss evésre az igazi, már sütinél is nagyon hiányzik belőle a meggy savanykásabb vonala.

A meggy NAGYON édes, tömött, aromás is tud lenni, persze vannak savanyúak és nedvesebbek, amik szintén jók, csak ételben már édesíteni kell őket. Az első fajta simán összeturmixolva is csodás puding, nekem semmi más nem kell bele, ha jó édes a meggy (az én fáim jók, sajna idén a sok eső elvizezte az ízét, persze így is finom, de nem annyira, mint normálisan).

A meggy remek szörpnek, lének, befőttnek, lekvárnak, míg sok más gyümölcs egyáltalán nem. Ezért is szeretem és sajnálom, hogy csak 3 fám van s ezek sem teremnek még sokat.

Persze ízlések és pofonok, ez ilyen.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/13Időpont júl. 12. 23:00 Privát üzenet
én cseresznyét szeretem jobban mert megyböl rikán taláni édesebbet.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/13Időpont júl. 13. 05:54 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi értelme van a mindenmentes táplálkozásnak?
Ennek mi az értelme?
Van értelme laktózmentes tejet inni azért, hogy megelőzzük a laktóz érzékenységet?
Kapható még ilyenkor cseresznye a piacokon?
A cseresznye magja tényleg ciant tartalmaz és bele lehet halni ha a magot szetragjuk vagy ez csak egy mende monda? Ha megis cian van benne mennyi kene egy embernek?
Mi értelme van másnapra megsütni a tükörtojást?

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések az Élelmiszerek rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!