Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Nem szeretem natúran a teát,...

Nem szeretem natúran a teát, de a cukormennyiséget csökkentem fokozatosan, mivel lehet helyette édesíteni a mézen kívül? Mesterséges édesítőszert nem akarok használni.

Figyelt kérdés
Úgy nőttem fel, hogy a családom sok cukrot, sok citromlét, sok sót, sok olajat... stb. használ főzéshez és ízesítéshez. Én ezt magamon is érzem, hogy nem jó, de az ízlésemre nagy hatással van, amit gyerekkoromban megszoktam. Az olajat könnyű volt csökkenteni, mert a gyomrom nem bírja, és sokkal kevesebb zsiradékkal főzök, mint a szüleim, a sót is minimálisra csökkentettem... A cukorral viszont nehéz dolgom van, eléggé édesszájú vagyok, nem tudok egyből átállni, váltani, csak lassan csökkentve az adagot, de jó volna más alternatívát találni, mert anyukám 2-es típusú cukros lett idővel és a hajlam bennem is ott lehet, és meg akarom előzni.
2018. szept. 17. 11:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem kristálycukrot szeretnél, van nádcukor van nyirfacukor. Ez utobbi cukorbeteged számará fogyasztaható, a nyirfa rostjaiból nyerik ki. (Termékeken xilitnek tüntetetik fel, de ettől meg nem egy ördöktől való dolog.) Nyirfacukor azért is jó, mert a fogagat sem károsítja, mint a kristálycukor. Természetesen többe kerül, mint a kristálycukor. De ha egyre kevesbé édesebben fogod inni, enni a dolgokat, akkor jóval kevesebbet fogsz hasznalni.


En e mellett teszem le a voksom.

2018. szept. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én agave sziruppal iszom a teát cukor helyett, nekem bevált.
2018. szept. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kókusz nektár
2018. szept. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Vegyél olyan teát, ami eleve édeskés, mint pl. a rooibos tea.

Ne tégy bele citromot. Akkor könnyen el tudod hagyni a cukrot is.

2018. szept. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Citromot csak gyógyteákba teszek, de abba sem mindbe. A roiboos teát szeretem, azt nem is kell ízesíteni, de iszok másfélét is.
2018. szept. 17. 15:47
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Talán próbálkj ki többféle teát. A filtereseket sokáig én sem tudtam meginni natúran, de a finoman ízesített (vagy sima) jóféle szálasakat igen. Ma már minden teát üresen iszom, ennek semmi köze az édesszájúságomhoz, édességem sok van, de a teám, sőt a kávém tipikusan nem édesített (a kávét fokozatosan kellett leépíteni s azért feketén ritkán iszom).

Sokat tud változni az ember ízlése :)


Amúgy én is a xilitet preferálom, illetve az annál jóval ízetlenebb (édes, csak nem olyan jóízű) eritritet, ezek kis mennyiségben nem problémásak, nekem legalábbis, vannak érzékeny emberek. Drágák, ami újabb motiváció lehet a mennyiségcsökkentésben...


S persze nem kell sok teát innod, én unnám is a munkát, ha napi 5-szor készítenék, sokszor simán vizet iszom. Kevesebb teába kevesebb édesítés kell nálad is...


Ha félnék a cukorbetegségből, igenis azonnal elhagynám a cukrot (évekkel ezelőtt ezt tettem, de sima egészségtudatosságból, hajlam nélkül, könnyű volt). De természetesen mások vagyunk, megértem, hogy neked ez nehéz, ahogy nekem is nehezek voltak más dolgok, a cukor pont nem, mert azt túl könnyű helyettesítenni jobbal és finomabbal.

2018. szept. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én egy nagyobb adagot készítek, és azt iszom napközben, csak akkor ízesítem, amikor kitöltöm bögrébe. A nagy hőségben vagy ha fáj a fejem, akkor szoktam inni. Meg ha beteg vagyok, gyógyteát. Egyébként legtöbbször csak sima vizet iszom.
2018. szept. 17. 18:35
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én zöld teát iszok nádcukorral vagy mézzel, de van hogy natúran.De lehet, juharsziruppal is kipróbálom.
2018. szept. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Anyukám steviát használ, erről mi a véleményetek? A nyirfacukortól hasmenése lett.
2018. szept. 17. 20:09
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az sem rossz.
2018. szept. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!