Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A házilag készített növényi...

A házilag készített növényi tejekben kb. mennyi tápanyag marad?

Figyelt kérdés
Mennyi vitamin, kalcium?
2018. szept. 18. 15:18
 1/5 anonim válasza:
31%
Elenyésző mennyiségű. Azok a tejek kvázi cukoroldatok.
2018. szept. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit teszel bele a nyers mandulatejben/zabtejben kb ugyanannyi kalcium és kalória van, mint az alapanyagokban (inkább csak a rostot szűröd ki). A főzött tejben, pl rizs/szója szintén számolhatsz az alapanyag főzés utáni! tápértékével, mínusz a rostok és hőre bomló vitaminok. A cukoroldatos komment meg úgy ahogy van, butaság
2018. szept. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1

Egészen pontosan HONNAN kerül bele cukor?

2018. szept. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy érted, a tejbe mennyi kerül az alapanyaghoz képest? No, ezt nem lehet megmondani, hol több, hol kevesebb. Ha van benne hőre bomló, abból veszhet el, amúgy a maradvány és a tej megőrzi az eredeti mennyiséget, csak azt nem lehet tudni, hogy külön-külön mennyi...

De tényleg szörnyen szór. Géppel pl. alig van maradvány, de az se mindegy, hogy pl. darált vagy sima kókuszreszeléket használok (én tipikusan kókusz alapú növényi tejeket készítek) és 5 perc alatt készítek tejet meleg vízből vagy forróban áztatom, esetleg még főzöm is s mennyire nyomkodom ki.

Kálciumtartalma elenyésző lesz, kivéve, ha mákot vagy szezámot (ami keserű, de lehet ellene küzdeni, répával egész iható) használok, amiknek még van is... De nem tudom, honnan lehetne akár egy hozzávetőleges adatok is szerezni, hogy mennyi megy bele a tejbe s milyen készítési móddal.

Még számolni is csak úgy tudok igazán, hogy megeszem a maradványt is. Kalóriára van közelítésem, de hogy a szénhidráttal mi lesz... Rejtély.

2018. szept. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
49%

Egyes vagyok


A cukor alatt a szénhidrátokat értettem. Mivel főzés, darálás után roncsolódnak és egyébként is cukorként bontódnak le, cukornak nevezem őket.

2018. szept. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!