Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Az étcsokoládé (90%-os kakaóta...

Az étcsokoládé (90%-os kakaótartalmú felett) vegánoknak szabad enni?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy abban csak kakaó van, vagy van benne valami állati eredetű?

2018. okt. 4. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:
68%
Olvasd el, mik az összetevői, szerintem növényinek kéne lennie, de ma már szinte mindenbe tesznek mindenféle dolgot, én a magam részéről szinte kizárólag egykomponensű alapanyagokat veszek, mert sok dolgot kizártam. Ha mégsem, tüzetesen megnézem az összetevőket.
2018. okt. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs az összetevőiben semmi állati, akkor igen.

Sokszor van pl. tejzsír, vajzsír vagy egyéb benne, el kell olvasni. Hála az égnek mivel minden tejtermék és tojás erős allergén, vastag vagy nagy betűkkel van feltüntetve a csomagoláson, így nagyon könnyű kiszúrni.


Pl. a Lindt esetén csak a SIMA 90%-os az, ami "vegán", a gránátalmás vagy narancsos étcsokiban van tejzsír. De a 70%-os étcsokijuk is vegán. Az ízesítettek általában nem azok, mindig meg kell nézni külön.

A Lidl-ös JD Gross vagy hogy hívjákból ma vettem narancsos-mandulásat, az vegán pl.

2018. okt. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!