Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Sokan miért tartják drágának...

Sokan miért tartják drágának az egészséges, minőségi táplálkozást?

Figyelt kérdés
Ha már eszünk, adjuk meg a módját. Főleg olyanoktól érdekes ez, akik piára meg dohányra elköltenek tízezreket.

2018. dec. 13. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Bartosisták.
2018. dec. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Mindjárt jön 76% és kifejti, hogy ő havi harmincezerből nem csak hogy a legdrágább olajakat, magvakat és magliszteket hozza ki, de amellet még naponta kétszer süteményt süt, plusz főétkezések. Dobpergés, éééés:
2018. dec. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

mert nem ismerik. mert lehet drágán is csinálni.

az egészséges nem egyenlő azzal, hogy bio és méregdrága.


engem egy ismerős leszólt, hogy havi 3 ezret költünk (családilag) víztisztító karbantartásra, amiből korlátlan mennyiségű tisztított vizünk van műanyagflakon szemét nélkül,és cipelni sem kell.

pedig már lenne honnan utánaolvasni.

2018. dec. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#2: Nem, soha nem vettem drága olajakat, mert drágák s igazából nekem nem kellenek. S csak egy főétkezésem van. A napi több süti az igaz, de azt általában nem én készítem és csak egyszerű mikrós olcsóságok.


Viszont nekem nem telik még rendes italra sem (pedig akkor is keveset iszom, amikor telik), nemhogy cigire. Én sem értem, de mindig is tipikus volt, hogy a legcsóróbb munkások cigiztek és piáltak. Prioritások, elég rosszak.


Passz, miért tartják drágának s főleg miért sajnálja a pénzt teljesen értelmes, bár nem olcsó cikkekre az is, akinek van... De természetesen sokan nem sajnálják.


Az "egészséges étkezés drága", ez egy népszerű tévhit, rengeteg tévhit van, az emberiség már csak ilyen. Speciális diétákról is hallottam már, hogy drága, pedig sok esetben nem azok, csak az emberek elkezdenek flancos túlárazott cuccokat venni szezonális zöldségek meg hasonlók helyett. Van, ami megéri, de ha valakinek nincs rá pénze, nem kötelezőek a drágább termékek s pláne nem a szűk és kényelmes rétegnek szánt speckó késztermékek.


El tudom képzelni, hogy sokan kifogást keresnek, mert eszükben sincs változtatni az életmódjukon. Ismerjük ezt a hozzáállást, nem?

2018. dec. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Mert drága, azért. És mielőtt sírni kezdene a kérdező szája: nem bagózom, és antialkoholista vagyok.
2018. dec. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert sajnos elterjedt, hogy az egészséges táplálkozáshoz mindenféle speciális "bio", "mentes" és legalább a világ másik feléből származó vacakkal lehet csak megvalósítani, amik az erre szakosodott boltokban valóban drágák. Holott az egészséges táplálkozásnak a kiegyensúlyozott étrendnek kellene lennie, ami teljességgel megvalósítható nem exotikus összetevőkből álló, normál hétköznapi kajákkal is.
2018. dec. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
Kezdődhet a vita azon, hogy mi az "egészséges" meg "minőségi" táplálkozás. Minősége pl. mindennek van. Sokan meg azért tartják drágának, mert az.
2018. dec. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért tartják drágának, mert drága.

Virslinek látszó tárgyat már lehet 4-500 forintért venni kilóját, de igazi húsból készült igazi virslit nyilván nem lehet olcsóbban venni, mint amennyi a hús kilója. És akkor még se fűszerek, se a készítő munkadíja, se a hőkezelés nincs kifizetve.

Namost ha a gyerekem óvodai napi ellátmánya 650 forint, akkor nyilván nem valódi virslit fog kapni.

Ennyi.

2018. dec. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!