Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A kocsonyát hány napig szabad...

A kocsonyát hány napig szabad megenni?

Figyelt kérdés
29-én délután készült. Kint vannak egy fűtetlen helyiségben pár fokban. Tegnap este még ettem belőle, de nem nagyon érzem most a szagokat, ízeket mert náthás lettem.
2019. jan. 4. 07:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kocsonya elkezd romlani, akkor vizes, nyálkás lesz, kb olyan, mintha nagykon öntötted volna vízzel. Amíg rendesen néz ki, addig ehetö.

Másrészt egy hetet mindenképpen kibír, ha hütve tárolják, szóval szerintem még böven ehetö.

2019. jan. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem nyálkás, de este már picit folyt a teteje, nagyon minimálisan. Kitettem éjszakára a kerti asztalra, mert most fagy van. Nem tudom hogy most még reggel ehetek-e belőle.
2019. jan. 4. 07:52
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nyugodtan ehetsz. Olyan 6-7 napig simán fogyasztható, ha hideg hűvös helyen volt tárolva.
2019. jan. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Én már nem ajánlanám. Nemcsak a tárolási hőmérséklettől függ a fogyaszthatóság, hanem attól is, hogy mennyi ideig volt fedetlenül és milyen a légtér mikroorganizmus szennyezettsége. A húsleves (buillon) a mikrobiológiában a klasszikus baktérium táptalaj már Pasteur óta. Ha már az elfolyósodás jelei tapasztalhatók, az egyértelműen az elszaporodott valamilyen baktériumokra utal. Aztán persze a gyomorsavtól függ, hogy elpusztítja-e ezeket vagy majd a beleidben szaporodnak el és okoznak valamilyen súlyosságú ételmérgezést, esetleg lázas hasmenést.
2019. jan. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Hát... elég necces. A kocsonya a gyorsan romló ételek közé tartozik.
2019. jan. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már mindegy, egyet még megettem, a többi kutyáké. Amúgy minél hamarabb leszoktam takarni őket, amint elkezd kicsit húzni és már nem meleg.
2019. jan. 4. 12:24
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Ne add oda a kutyáknak sem.
2019. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!