Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen ételek vannak, amelyek...

Milyen ételek vannak, amelyek nem tartalmaznak sem sót, sem cukrot, vagy csak nagyon kis mennyiségben?

Figyelt kérdés
Szemészeten az orvos egy olyan gyógyszert írt fel, aminek a szedése mellett nem szabad sót enni, ezen kívül a cukrot is megtiltotta, mármint csak a kristálycukrot. Most gyümölcsöket eszek, a puffasztott rizs és a túró szerintem borzalmas.

2019. jan. 10. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

hát ha csak a kristálycukor tiltott, akkor simán csak cseréld ki édesítőre vagy más cukorra.

én már próbáltam csirkemellet sütni só nélkül, csak fűszerekkel és ehető volt...

2019. jan. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ételt el lehet készíteni só nélkül is, keress rá a sómentes diétára (vesebetegeknek készült eredetileg), ott sok tipp van, mivel lehet úgy füszerezni, hogy ne érezd a só hiányát.
2019. jan. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Banán palacsinta: egy banán minél puhább lehetőleg és egy tojás osszekeverve kis olajon kisütve kanalnyi adagokban


Fokhagymás csirkemell: tejben sok fokhagymával és uoldfuszetekkel aztasd a vékonyra szeletelt húst Liszt én forgatva kis olajon susd meg, ebbe azért mehetne so, de így sem Rossz, hozza mehet borsopure, párolt zöldborsót pici tejszínnel összeturmixolni ebbe pl soha nem teszek sot


Zoldfuszerekkel és so mentes ételízesítővel (bio boltokban kapható) egész jól lehet fuszerezni, eleinte fura lesz, és picit íztelen, de azért szerintem finom.

2019. jan. 11. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a gyors választ!
2019. jan. 11. 18:59
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudok olyan betegségről, ami teljesen kizárja a sófogyasztást. Sóra szükség van, nélküle felborul a só-víz háztartás, fejfájást okoz, meg mindenféle egyéb tünetet. Én a helyedben mindenképpen elmennék egy másik orvoshoz is.
2019. jan. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem a betegség miatt nem ehetek sót, hanem a gyógyszer miatt.


Jártam más orvosnál is, és azt mondta, hogy a kezelés tökéletes volt, ő is azokat adta volna és ő is kiemelte, hogy sót nem szabad fogyasztanom azzal a gyógyszerrel.


Még a gyógyszertárban is elmondták, hogy nem szabad sót enni abban az időszakban, amikor szedem.


Egyébként ez a gyógyszer a Prednizon.

2019. jan. 16. 20:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Oké, értem. Nem akarom megkérdőjelezni a szakembereket. csak szerintem arra azért figyelj, hogy hogyan reagál a szervezeted a sómentes étkezésre (saját tapasztalat, ha nem eszek elég sót, én mindig rosszul vagyok)
2019. jan. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A májból készült ételeket kevésbé kell sózni.ételeket
2019. márc. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!