Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szerintetek jó volt még a...

Szerintetek jó volt még a csirkecomb vagy képzelődök?

Figyelt kérdés

Vettem 2 csomag csirkecombot, valamelyik nap meg akartam csinálni, ki akartam olvasztani hogy délutánra kiolvadjon a konyhapulton, de meggondoltam magam 1 óra után, még nem olvadt ki így visszaraktam mélyhűtőbe.

Ma kiolvasztottam és egyik csomag büdös volt, rögtön ki is dobtam, másik csomagot viszont vagy 20x megszagoltam semmi szaga,illata nem volt így megsütöttem.

Mikor ettem viszont elkapott a hányinger, nem volt rossz íze csak furcsa, de lehet beképzeltem,nem tudom, de ettem kb 3 falatot belőle.

Mennyi idő után jön ki ha romlott volt?

De ha romlott lett volna akkor ez is büdös lett volna nem?

Félek,segítsetek, ebéd óta hányingerem van :(


2019. jan. 18. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy óra alatt nem büdösödhetett meg, viszont sokszor a védőgázas csomagolású csirke áruk szoktak bukésak lenni. Tehát már eleve olyan volt. A gondolat miatt vagy rosszul, én is jártam már így mikor elbizonytalanodtam, de nem lett semmi bajom. Viszont már ne egyél belőle többet, mert a puszta félelemtől is besárgulhat az ember.
2019. jan. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen a büdöset ki is dobtam, de mi van ha a másik is romlott volt csak nem vettem èszre?

Most jobban vagyok de ha rágondolok megint hányingerem lesz.

Ha ételmérgezést kaptam mikor jönnek ki a tünetek?

Ez nem védőgázas büdös volt, tényleg romlott volt.

2019. jan. 18. 15:18
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
Megfőzted azt a csírkét rendesen?
2019. jan. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
23%

Vendéglátósként mondom, a csirke és a rizs (meg az ilyen aprószemű cuccok mint kuszkusz) a leggázabb kaják amit főzhetsz/ehetsz étteremben.


-csirkét nem mossuk meg

-a nyers fázis után kezet kell mosni. rendesen. a nyers csirkéről a baktérium a kezeden át a megfőtt csirkére is átmehet, gyakorlatilag ugyanazzal a hatásfokkal

-vágódeszkát, kést amivel nyers csirkét pucoltál forró vízben, mosószerrel kell megtisztítani.

-fa deszkán nem vágunk csirkét mert a fa porózus, csak műanyagon

-nyers csirke zöldséghez, gyümölcshöz nem érhet. se a hűtőben, se a szatyorban.

-ha a csirke nyálkás, szürke, szaga van akkor kukába vele.

-baktériumnak nincs szaga !!!!!


Kb 1 nap múlva tudhatod hogy van-e gáz.

2019. jan. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!