Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Anyu vett 20 dekás szezámmagot...

Anyu vett 20 dekás szezámmagot és lenmagot. A lenmagot is el lehet ropogtatni nassolnivalónak, mint a szezámmagot? Elvileg mire való?

Figyelt kérdés
Még sosem ettem lenmagot. A 20 dekás tasakra rá van írva, hogy tíz adag. Mire használják tulajdonképpen? De fő kérdésem, hogy ugyanúgy elropogtathatom, mint a szezámmagot, csak úgy magában? És az is, hogy mire, milyen ételekhez használják nagy általánosságban?

2019. jan. 21. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Leggyakrabban müzlikhez keverik, de pl. kifli tetejére is lehet szórni sütés előtt, ahogy más magvakat is. Magas az élelmi rost tartalma, meg talán más pozitív élettani hatása is van, már nem emlékszem.
2019. jan. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én szendvicsben vajra szórva vagy zöldségsalátában elkeverve eszem.
2019. jan. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

én nem tudom megrágni egyiket sem. a szezámmagot sütibe, kenyérbe sütöm, rászórva csak ráégne. a lenmagot beáztatom és úgy teszem kenyérbe, sütibe, salátára. az első leve ami kijön tele van olajjal, ha leöntöd és másnapig újra ázik, kezd erjedni, és ha nem rothad meg, akkor különleges természetes fermentált íze lesz, ami még értékesebbé teszi. egyébként rengeteg ásványi anyag van benne és omega 3-6.

[link]

[link]

stb ez csak a két első találat

2019. jan. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!