Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mostanában miért raknak...

Mostanában miért raknak majdnem mindenbe pálmaolajat?

Figyelt kérdés
Mindig elolvasom az összetevőket és egyre gyakrabban látom a pálmaolajat, pálmazsírt. Olcsóbb lenne, vagy miért? Egyébként egészségtelenebb szerintem.

2019. febr. 15. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Mert transzzsírokat már nem lehet. Nyilván a legolcsóbbal pótolják.
2019. febr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Mert ez a legolcsóbb - és az egészséges összetétel lényegtelen, a haszon a fontos.
2019. febr. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Mert olcsó és fenntartható. Nissinnél dolgoztam, tagja az RSPO-nak
2019. febr. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

#3. Ezt azért gondold át mégegyszer 😐

A pálmaolaj az egyike azoknak a népszerű élelmiszereknek, ami egyre gyorsabban tönkreteszi a Földet.😔

A pálmaolaj

Szinte mindenben megtalálható: édességekben, sós rágcsákban, kozmetikumokban, tisztítószerekben és mosószerekben, de még bioüzemanyagokban is. Az Európai Unióban felhasznált pálmaolaj 62%-a élelmiszerekbe és kozmetikumokba, 29%-a biodízelbe kerül, 9%-át pedig energiatermelésre fordítják.

Minden egyes órában 300 focipályányi esőerdőt irtanak ki miatta, és ezzel állatfajokat sodornak a kihalás felé: az orángután 5-10 éven belül, a szumátrai tigris 3 éven belül kihal, ha így folytatódik. Az őserdőket gyakran égetéssel irtják – kárba vész az értékes faanyag, miközben óriási mennyiségű üvegházgáz kerül a levegőbe. Ráadásul az esőerdők alatt gyakran tőzegmocsár van, ami még több szenet tartalmaz, mint a felette álló fák, így a kibocsátott káros anyag mennyisége tovább nő, jelentősen súlyosbítva a klímaváltozást. A tüzek, a légszennyezés közvetetten évi 110 ezer ember haláláért felelős a régióban.

A növekvő kereslet miatt főként Indonézia, Borneó és Szumátra szegény, vidéki régióiban tüntetik el az útból az őserdőket, az állatokat, az őslakosokat, hogy hely legyen az újabb és újabb ültetvényeknek.

Arról már nem is szólva, hogy a szállítása is mennyire megterheli a környezetünket.

2019. febr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
2019. febr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó: Szerintem gondold át te mégegyszer, mielött h.lyeséget írsz. Én tudom miről beszélek
2019. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Olcsó és jol marketingelt alapanyag. Saját tudásom szerint lehet szinezni a dolgokat de ártalmas a környezre. Mivel rengeteg fát termelnek, égetnek ki a pálmaföldeknek.
2019. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!