Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tojásrántottába mit lehet...

Tojásrántottába mit lehet tenni, hogy finomabb legyen, de ne legyen olyan sok plusz kalória?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 16. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hagymát-paprikát sütni alá, vagy csak hagymát, sajtot, sovány sonkát és nálam itt a vége.

Szoktak bele tenni virslit, de azt én nem szeretem.

2019. ápr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%

A klasszikus tojásrántottába nem teszünk sem hagymát, sem sonkát, sem virslit, mert az már nem tojásrántotta.

A sima tojásrántotta úgy készül, hogy pl. 3 db tojást nagyon habosra villával felversz, megsózod, és öntesz hozzá kb. fél deciliter tejet. Ezzel jól összekevered, és serpenyőben forró olajra öntöd az egészet. Közepes tűzön hagyod sülni, kevergetni nem szabad, mert akkor egy pacsmag lesz belőle. Ha az egyik oldala szépen megsült, lehet nagyobb darabokban megfordítani, bár attól is függ, hogy lágyabban, avagy jól átsütve szereted. Amikor elkészült, meghinted őrölt pirospaprikával, egy igen kevés őrölt borssal, és jó étvágyat hozzá.

2019. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Nagyjából bármilyen zöldséget, sovány sonkát.
2019. ápr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

Ételízesítőt szoktam. Pl. ilyet:

[link]

2019. ápr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én zöldhagymát és sonkát szoktam beletenni, megsütöm és mikor kész van, akkor reszelek a tetejére sajtot és vágok mellé paradicsomot.
2019. ápr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Megsütöd a rántottádat és eszel mellé paprikát, uborkát, paradicsomot salátaként. Teljes értékű reggelit: :D
2019. ápr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Gombát, gépsonkát, zöldhagymát (karikára vágva). Végén sajttal megszórni, de jelen esetben elhagyható, esetleg light sajttal.
2019. ápr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sonka, gomba, hagyma, paprika, fűszerek.
2019. ápr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
97%

#2


???


Hát ezt meg hol hallottad srác? Attól hogy hozzáteszel valamit a tojásrántottához attól már nem az? :D Ezt te komolyan gondolod? Aztán egy bekezdéssel később már tejet raksz bele, az aztán nagyon klasszikus.


A rántotta az rántotta, akkor is ha csokireszeléket szórsz rá. Azt meg nem kérdezte a kérdező hogy mi "klasszikus", hanem pont azt hogy mivel lehet feldobni.


Ami a válaszokból kimaradt: medvehagyma.. Szezonja van, mindenhol kapsz, simán belekevered a felvert tojásba, csak vigyázz hogy ne kapjon oda.

2019. ápr. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazság szerint akármit bele lehet rakni, amit a hűtőben talál az ember.

Én egy kis majonézt szoktam nyomni a még nyers tojáshoz. :)

2019. ápr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!