Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Valószínűleg oltàri nagy...

Valószínűleg oltàri nagy hülyeséget kérdezek, de olajat nem szabad lefagyasztani, ugye?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, hogy le fog jàrni egy kicsi dràgàbb olajam, és még így is van hasznàlatban most bontott. De gondolom, ha lefagyasztanàm lehetetlen lenne benne utàna sütni... Egyébként túlnyomó részt repceolaj, ha ez szàmít vmit.. Bocsi még egyszer a hülye kérdés miatt.Előre is köszönöm!
2019. ápr. 23. 02:51
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudnád aztán használni, bevizesedne
2019. ápr. 23. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az olaj azért nem olyan kényes, ha száraz, hűvös helyen tartod akkor a jelzett lejárati idő után még hónapokig simàn jó lehet. Szagold meg azért használat előtt mindig, ha nincs rossz illata, íze akkor mehet.
2019. ápr. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Elöször is az olaj nem romlik meg a "lejárat" napján, eleve még akkor sem "romlott", a legrosszabb esetben az íze nem olyan jó, mint elötte - de ez is még több hónap a lejárat után.

Másodszor ha lefagyasztanád - ami értelmetlen ötlet - , akkor az olajnak semmi baja sem lenne, miért gondolod, hogy utána nem lenne használható?


Aki szerint meg elvizesedik, az indokolja már meg miért, honnan kerülne az olajba víz!

2019. ápr. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

nekem van egy receptem, ahol jégkocka tartóba kell zsiradékot önteni (pl olaj) és beleszórni friss fűszereket pl bazsalikom, oregánó, kakukkfű, esetleg aprított fokhagyma stb és lefagyasztni. Majd amikor sütsz akkor csak az egyik kockát rádobni a serpenyőre és süthetsz vele a zöldfűszerekkel megspékelve. Én nagyon szeretem, mert praktikus. Tehát olajat lehet fagyasztani.

De az olajok, zsírok esetén elég jó a szavatossági idő. Ha megfelelően van tárolva még hónapokig használható a hivatalos lejárati idő után.

2019. ápr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, én is erre gondoltam, hogy bevizesedne, de végülis logikus, honnan kerülne bele víz...

2019. ápr. 23. 11:54
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Első vagyok# Nem szó szerint értettem a bevizesedest, hanem pl. mikor cseresznyét vagy akár húst is teszek a fagyasztó a, enged magából 1 kis vizet, és lehet az olaj kicsit hígabb lenne. De, ha gondolod, kevéske adaggal próbáld ki,h milyen az állaga, ha elő veszed a fagyrol
2019. ápr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az jó ötlet, köszi!
2019. ápr. 24. 19:36
 8/8 anonim válasza:
51%
A flakonban valószínőleg van levegő, a levegőnek meg valamennyi nedvességtartalma. Mivel a levegő alacsony hőmérsékleten kisebb nedvességet képes megtartani, ezért az falakon falára kicsapódna a víz, ami odafagyna és amikor kiveszed a fagyasztóból akkor a jég felolvadna és voilá "bevizesedett az olaj". Ettől függetlenül nem igazán romlik meg az olaj ahogy írták, az íze változhat, de használható marad.
2019. ápr. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!