Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Konyhai praktikák

A kérdés

Fermentálás működhet aszalóban?

Láttam, hogy a vegitalnak van egy fermentáló gépe, ami kb 28 óra alatt fermentáló zöldségeket. Ez nagyon tetszik, hogy 1 nap alatt megvan és nem kell napokat várni, de az edénybe rozsdamentes acélból, a teteje pedig műanyagból van. Ez már kevésbé tetszik, mert azt olvastam, hogy fermentálnk csak üvegben szabad. Ez a Fermentáló gép elvileg 28 és 32 fok között tartja a zöldségeket. Ha én beteszek egy üvegben zöldségeket vízzel felöntve az aszalóba 30 fokra, akkor ugyanazt érem el mint a géppel?

aug. 11. 07:22  Privát üzenet  

A válasz
El tudom képzelni. De miért akarod gyorsítani? pár nap, ablakban nyáron. Csinálj mindennap és akkor mindennap lesz friss.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont aug. 12. 07:08 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Honnan lehet tudni, hogy elkészült a savanyú káposzta? Megáll az erjedés, nincs több buborék?
Miért a kamrában a hidegben savanyították a káposztát nagyanyáink? Az alacsonyabb hőmérséklet miatt hosszabb idő alatt készül el.
Meddig élnek a tejsav baktériumok a savanyított ételekben, káposztában, uborkában?
Lenne vajon olyan vállalkozó szellemű ember aki ezt az ételkülönlegességet normál esetben megkóstolná?
Próbált már valaki házilag készített száraztésztát gyümölcs-aszalóban kiszárítani? Mi a tapasztalat?
Hauser márkájú 165w teljesítményű forgótányéros aszalóban mennyi idő alatt aszalódik meg a szilva? Most kaptam és két napja szinte semmi nem változott. Rossz? Vigyem vissza?

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések a Konyhai praktikák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!