Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Dzsemfixben most akkor van cukor?

Dzsemfixben most akkor van cukor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lekvárt főztem tegnap 1:1-es dzsemfixxel. Kb 1 kg gyümölcshöz tettem olyan 40 dkg körüli cukrot illetve 1,5 zacskó dzsemfixet. Azonban mára sem keményedett meg, így arra gondoltam újrafőzöm és teszek hozzá még egy zacskó dzsemfixet, azonban sajnos itthon már nem volt 1:1-es, 3 boltot végigjártam egyikben sem volt, így 2:1-eset vettem és egy zacskó olyannal + cukor nélkül felfőztem újra.


Az állaga most jónak tűnik, de úgy érzem sokkal édesebb lett...


A kérdésem az lenne, hogy most a dzsemfixeknél a 2:1-es vagy 3:1-eshez azért kell kevesebb cukor mert önmagukban ők már több cukrot tartalmaznak? Én totál azt hittem, hogy a tartósítás és zselésítés miatt lényeges, hogy melyik fajtát használjuk. Hiszen a cukor is tartósít, állagot javít és gondoltam ha kevesebbet akarok használni akkor jobbak a 3:1 meg 2:1... De ezekszerint ezekben több a cukor is?


Nem mondom, hogy ehetetlen lett a lekvár, de úgy felhúzott, hogy majdnem kiöntöttem már a francba az egészet... Meghát én nem vagyok túl édesszájú, savanykásan jobban szeretem őket.. Egyébként málna-eper-ribizli lekvárról van szó.



2019. szept. 2. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Van benne valamennyi cukor a Dzsemfixben. A 3:1-ben fruktózt (gyümölcscukrot) tartalmaz (ez édesebb), a 2:1-ben dextrózt (szőlőcukrot, ez kevésbé édes) tartalmaz, míg az 1:1-ben elvileg dextrózt és cukrot is tartalmaz. (Internetes adatok alapján.)


Hogyha azt szeretnénk, hogy az elvárt módon sűrűsödjön, akkor az adott gyümölcs-hozzáadott cukor (1:1, 2:1, vagy 3:1) arányt, ami szerepel a tasakon, követni kell. Hogyha nem szeretnénk túl sok cukrot felhasználni, akkor érdemesebb a nagyobb gyümölcs-kevesebb cukor arányt választani.


Próbálkoztam, hogy mennyire lehet leszorítani a cukor mennyiségét, de csak kb. 10-15%-ot tartok biztonságosnak, mert utána már túl savas lesz (a Dzsemfix citromsav tartalma miatt).

2019. szept. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Elvileg a cukor gyümi arány még a 3:1esbe is majdnem belefér ígyis... Csak én sem szeretem olyan édesen és próbáltam volna a legminimálisabb cukorral. Az állaga egyébként mára tökéletes lett és úgy összességében még éppen ehető az íze is de tegnap azért finomabb volt.
2019. szept. 3. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!