Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Konyhai praktikák

A kérdés

Hűtöben keleszteni?

Sziasztok, egyszer kelesztettem lángos tésztát hűtőben, egy éjjel annyira feljött, hogy majd kifutott a tálból is. Most lekváros kifliket akarok sütni, de este csinálnám, hogy reggel frissen kisütve vigyem a munkába. Működhet, hogy megformázom a kifliket, hűtőbe teszem, reggel pedig lekenem tojással és kisütöm? Éjjel pedig lesz ideje megkelni.

Keress kérdéseket hasonló témákban: kelesztés, hűtő

okt. 5. 12:40  Privát üzenet  

A válaszok
Igen,sokszor csináltam már így én is! :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont okt. 5. 12:54 Privát üzenet
Igen, a lényeg az, hogy amikor a hütöbe teszed, az a kelesztés elött történjen.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont okt. 5. 13:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Jaj, szuperek vagytok :) igen, ez volt még aggályam, hogy előtte is kelesszem-e, de én is tartok tőle, hogy akkor már “túlkelne”. Köszönöm megegyszer, mégiscsak frissen a legjobb ☺️☺️☺️

# 3/4Időpont okt. 5. 13:10 Privát üzenet
Igen, működik. Reggel hideg sütőben kezdd a sütést

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont okt. 5. 13:43 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mennyi ideig áll el a vajkrém a hűtőben?
Tegnapelőtt mirelit hekket rántottam ki, és most találtam 2 kisebb darabot egy edényben (ott felejtődött) (sajna, nem hűtőben). Semmi rossz szagát nem érzek. Megsüthetem még 2...
Élve megvett s leütött pontyot meddig lehet eltartani hűtőben nyersen? Növeli az időt ha kibelezzük?
Szalagos fánk tésztáját is lehet hűtőben keleszteni, ugyanúgy ahogy a lángos tésztáját?
Mi a különbség a hűtőben vagy melegben kelt tésztában? Honnan tudom, hogy melyiket hogy kell keleszteni? Melyik gyorsabb, ha esetleg lényegtelen, hogy melyik módot választom?
Fagyasztott / mirelit kelt tésztát hogyan készítsem el? A hűtőben vagy szobahőmérsékleten olvasszam ki? Keleszteni kell még, vagy olvadás közben megkel?

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések a Konyhai praktikák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!