Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell úgy tárolni a...

Hogyan kell úgy tárolni a kenyeret, hogy a legtovább élvezhető, nem kiszáradt, nem nedves, jó táplálél maradjon?

Figyelt kérdés
2019. okt. 27. 08:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fagyasztva.
2019. okt. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fagyasztva.

Étkezés előtt 1-2 órával kiveszed, felállítod az asztalon, mint a kártyavár, és gyönyörűen frissen, puhán már eheted is.

2019. okt. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Fagyasztás nélkül hogyan lehetne minél több napig ehető állapotban tartani?


A régi, (lassú) kovásszal készült kenyeret hogyan tárolták, hogy 1-2 hétig is kitartott?

2019. okt. 27. 17:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Dehogy tartott ki 1-2 hétig.
2019. okt. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oké, akkor meddig tartott ki? (Az biztos, hogy tovább, mint a mai kenyerek, mert a kelesztés alatt a baktériumok kiették belőle a cukrokat, így a penésznek kevesebb táptalaj maradt.)
2019. okt. 27. 17:12
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Igen, még az 50-es, 60-as években sütöttek olyan kenyeret, amelyet vászonterítőbe csomagolva valóban 2 hétig is ehető volt, max. csak megszikkadt, de nem penészedett!!! De azokat még más technológiával, kézzel dagasztva... szerintem már olyan pék sem él, aki ismerte azt a módit.
2019. okt. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Numberka1 ***** válasza:
47%
A megvágott kenyeret a vágott felével fém tálcára teszed, ( én a kenyérszeletelőt használom erre, csak arra figyelj, hogy a kenyér teljes vágott felülete érintkezzen a fémmel) letakarod konyharuhával. 1 hétig ehető, csak a héja lesz egy kicsit ropogós
2019. okt. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Neten lehet rendelni kenyér tartó szatyrokat... Azt írták egy hétig friss... Én itthon konyharuhár használok nekem az is bevált
2019. nov. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!