Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Fagyasztott zöldséget hőkezelé...

Fagyasztott zöldséget hőkezelés után lehet újra fagyasztani?

Figyelt kérdés
Sárgarépáról van szó, ami most a fagyasztómban van, de ha készítek belőle olyan ételt, amit főzés után le akarok fagyasztani, akkor az úgy rendben van?

2020. jan. 21. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Elöször is a visszafagyasztás tilalma a húsokra vonatkozik csak, a fehérjék bomlása miatt problémás.

Másodszor minden fagyasztott alapanyagból hökezeléssel készített étel fagyasztható minden egészségügyi meggondolás nélkül.

Harmadszor azonban a fagyasztott zöldségekböl készült ételek eleve puhább állagúak az elözetes fagyasztás miatt, ha az ebböl készült fött ételt fagyasztod, akkor jó esély van arra, hogy kiolvasztás után teljesen szétmálik. De higiéniai probléma nincs vele, csak legfeljebb nem lesz jó íze vagy/és állaga.

2020. jan. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
igen
2020. jan. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%
Nem érdemes, elkásásodik, aztán erjedni fog..
2020. jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
eu oka nincs hogy nem, viszont felolvasztas utan a repa szetmallik (tobbszor kaptam igy levest, barmi modon probaltam mindig ilyen lett, hiaba kertem anyost h ne tegyen bele :D)
2020. jan. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ!
2020. jan. 21. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!