Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha egy bolti tojás akár...

Ha egy bolti tojás akár szalmonellás is lehet, akkor hogyan készíthetünk abból lágy tojást?

Figyelt kérdés
A lágy tojásnál elpusztulnak a bacik ?

#szalmonella #tojás főzés
2020. febr. 14. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont úgy, mint nem szalmonellásból.

3-5 percre forró (de nem bugyogó) vízben.

2020. febr. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A kérdés arra vonatkozott, hogy a főzési idő elegendő e arra, hogy elpusztuljanak a baktériumok.

Mikor egy 3 perces tojás készül , akkor a sárgája még eléggé lágy. Kapott e annyi hőt, hogy biztonságos legyen ?

2020. febr. 15. 09:40
 3/5 anonim ***** válasza:
igen
2020. febr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha nem volt megmosva meg a tojas, tovabbb elall. ha megmosod onnantol konnyebben bejutnak a bakteriumok. ha csak a fozes elott mosod meg, az jo, a sargajaban nincs szalmonella, mivel max kivul tapas meg. mondjuk ha megmosod akkor be is juthat de nem biztos h a sargajaig. amugy sincs nagy eselye h szalmonellas, mosd meg, hokezeld. van eleve ozonnal kezelt tojas az tuti nem szalmonellas. de nem csak a bolti, a “hazi” (nincs amugy kulonbseg csak marketing) tojas lehet szalomonellas, oreganyam pont nem erdekli a szalmonelamemtesites mig egy telepet mondjuk lehet hogy igen. de ho hatasara igyis elpusztul, tokmindegy h a sargaja lagy marad e
2020. febr. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én meg azt hittem, hogy a baci a belsejében is lehet alapból.

Bakker, minek aggódom én állandóan a semmin ?

:)

2020. febr. 17. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!