Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kulacs tisztítása fertőtleníté...

Kulacs tisztítása fertőtlenítése, szagtalanítása hogyan?

Figyelt kérdés

Itthon decathlonos kulacsot használok ivásra és persze túrázáshoz is használom és sajnos egy idő után elkezdett büdösödni, penészedni pedig rendszeresen kiáztatom mosogatóban (pur vagy jar) és utána teljesen kiszárítom.

mit tegyek még bele hogy ne legyen penészes, dohos? Ecetet?


kár lenne eldobni őket, pont azért vettem hogy ne pet palackokat meg egyéb környezetszennyező dolgokat kelljen használni, persze ez is az, de ezt legalább 1,5 éve használom azóta 2-3 pet palackot használtam még el vészhelyzetben. Ha nem lenne megbüdösödve szerintem még 10 év múlva is jó lenne.



2020. febr. 21. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kupakját lecsavarva tárold jól szellőző, nem nyirkos helyen. Így nem szabadna bepenészednie...
2020. febr. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Mentolos szájvíz:antibakteriális hatóanyaga eltávolítja a baktériumokat. Protézistisztító tabletta: eltávolítja a szagokat és baktériumokat.De a konyhában található citrom, ecet,szódabikarbona is antibakteriális és szagtalanító hatású.Kívül is meg kell tisztítani a kulacsot a szájánál.
2020. febr. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
műanyag v. fém kulacs?
2020. febr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Ez elég rosszul hangzik, kicsit több mint egy éves a kulacsom és semmi baja a világon, minden este kimosom, időnként kiáztatom ecettel és kész. (equa üvegkulacsom van)

Milyen anyagból van a tiéd?

2020. febr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
Jó forró szódabikarbónás vizet állni hagyni benne, legalább 1-2 órát. Utána nem lehet büdös.
2020. febr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én simán mosogatószerrel törlöm át kívül illetve a szájrészét, és egy nyeles kefével belülről is megmosom, és fejjel lefelé szárítom ki. Nem szokott sem penészedni, sem büdösödni, pedig nem minden nap mosom el (hanem kb hetente) de csak vizet szoktam bele tölteni.
2020. febr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!