Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan állapítsam meg hogy a...

Hogyan állapítsam meg hogy a fazekam az rozsdamentes acél, vagy pedig alumínium?

Figyelt kérdés
A koleszba nem szabad alu eszközöket használni a sütőlapon, de nem tudom hogy az enyém az-e
2020. márc. 1. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Nem csak rozsdamentes acél és aluminium létezik. Aluminiumból nem is gyártanak már szerintem.
2020. márc. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Tegyél rá mágnest. Ha rátapad, akkor acél - ha nem, akkor alu.
2020. márc. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
A rozsdamentes acél se mágneses..
2020. márc. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
MINDEN acél (meg vas) edény mágnesezhetö!
2020. márc. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
# 3/ nem azt írtam hogy mágneses, hanem hogy tapad rá a mágnes.
2020. márc. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem minden rozsdamentes acélra tapad, hiába magyaráztok, hentes vagyok, teli vagyok rozsdamentes acél eszközökkel, nem fogja őket a mágnes. Nézzetek utána neten..nem csak egy féle ötvözet létezik.
2020. márc. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem szabad alumíniumot használni a koleszban ?

Egyetlen okot tudnék, hogy indukciós a főzőlap és ahhoz nem lehet használni az alut.

De azt, hogy nem szabad, azt nem értem.


Ha teszel fel valahová képet, akkor meg tudjuk mondani, hogy az alumínium e.

Amúgy, ha tényleg az a gond, hogy indukciós a lap, akkor sem tudsz mindenféle rozsdamentest használni.

Csak az jó , amit fog a mágnes.

Vannak olyanok, amiket úgy nevez a szakma, hogy ausztenites korrózió álló anyag, ezt nem fogja a mágnes és ezért nem is használható indukciós lapon.

Létezik olyan alumínium edény, aminek az alja többrétegű.

Az újakon ez látszik is alul. Ezek használhatók indukcióson, annak ellenére, hogy az edény test alumíniumból van.

2020. márc. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd meg ezt a videót. Ebben minden benne van, ami neked kell.

2020. márc. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 huzoro válasza:

Rakd be a mosogatógépbe, ha alumínium akkor megfeketedik. Alumíniumot megmarja, tilos benne mosogatni. (Én is megszívtam.)

Másik módszer: Rakd vízbe, mérd le a súlyát a vízkiszorítását és a fajsúlyából tudni fogod.

Harmadik módszer: Fordítsd fejre az edényt, keress egy kopott fúróhegyet, ha sikerül vele kifúrnod alumínium volt.

(De ha egy kanállal megütögeted az oldalát, a hangjáról is fogod hallani. Az alunál csak kopogást, az acélnál csengő hangot hallhatsz.)

2023. máj. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!