Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Gerslit egyszerűen hogyan...

Gerslit egyszerűen hogyan lehet megfőzni?

Figyelt kérdés
Csirkepörkölthöz szeretném köretnek
2020. márc. 8. 02:27
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ahogyan as tarhonyát. De én nem rontanám el vele a pörköltet.
2020. márc. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon mosd át, többszöri vízben. Úgy főzd mint a rizst, csak sokkal tovább fő meg. Ha előtt róla a víz nyugodtan pótolja. Lezárás után is fesz fel vizet. Nagyon finom. Sokszor csinálok rizseshúst is. Egyszerre teszem fel a hússal.
2020. márc. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm - az a helyzet, hogy rizst se szoktam főzni, csak zacskós előfőzöttet. (ffi 60+)
2020. márc. 8. 09:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Én gersli helyett bulgurral csinálnám, ha már reform és idegenkedsz a tarhonyától vagy a nokedlitől.

De ha mégis inkább a gersli, érdemes felhasználás előtt néhány órára beáztatni, főzési ideje így is jó kétszerese a rizsének.

2020. márc. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi!!

Nem idegenkedem - csak ez van itthon (ill. van zacsis rizs is, de a gersliről jobbakat írtak (e.ü. szempontból).

2020. márc. 8. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!