Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Egyszerű gázsütővel zsemlét...

Egyszerű gázsütővel zsemlét hogyan süssek?

Figyelt kérdés

Ez a második próba volt, de ez elkeserítő...

[link]

Itt kimaradt egy kis alufólia a sütőpapír alól, és megégett.

Amelyiknél nem maradt ki, nem égett meg, de annál is menthetetlenül ráragadt az aljára.



2020. márc. 21. 07:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

A legtöbb gázsütö nem alkalmas erre, mert nem jó a höelosztása, emellett a höfok sem szabályozhatórendesen.

(Az aufólia részt nem tudom értelmezni, de nekem már régen nem gázsütöm van)

Amit esetleg kipróbálhatsz, az a sütöporos zsömlefélék, azok kevésbé kényesek a höfokra.

A sütöbe minden esetben (mindegy, ogy élesztös vagy sütöporos tészta) be kell tenni egy edénybe forró vizet, hogy elég gözös legyen.


De a helyedben elgondolkodnék más alternatívákon (pl zabkása, tejbegríz, stb) zsömle helyett, mert kenyeret/zsömlét sütni nem egyszerü dolog még jó sütö esetén sem.

2020. márc. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a sütőpapírt ismerem, mindenre ráragad... Néma zsemle hibája, a papír a vacak. Viszont ez kiválóan használható pausz papír helyett, másolásokhoz. Vegyél barna színű sütőpapírt, az valóban működik.
2020. márc. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Ez a recept alapján mindig jo lesz

Én bele tettem sutopapirt plusz be spricceltem olajjal

2020. márc. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Én január óta magam sütöm itthon a kenyeret minden héten gázsütővel. Egyszer sem ragadt a sütőpapírra (L.dl-es) és soha nem égett oda.

Igaz az én receptem kifli recept hivatalosan, de azt még nem csináltam belőle.

Ha kell, szívesen leírom hogyan készítem, egy próbát hátha másnak is megér.

2020. márc. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a sütőpapírt! Zsírozd és lisztezd a tepsit (a lányom csak lisztet szór rá, úgyis jó), és semmi nem fog leragadni. Zsír helyett margarin is megfelel, csak ne valami magas víztatalmú, diétás legyen.

Gázsütőben is lehet kalácsot, kenyeret, pogácsát sütni, miért pont zsemlét ne lehetne? Sőt, a nagymamám ugyanez fatüzeléses sparhertben csinálta. Ja nem. A kenyérhez volt kemencéje, de ugye abból 8-10 sült egyszerre.

2020. márc. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A zsemléiddel semmi baj, leragadtak, mert vacak minőségű volt a sütőpapír. Legközelebb lisztezd a tepsit, az olcsóbb.

Ezeknek meg vádg le vékonyan a talpát, és a többi részhez jó étvágyat!

2020. márc. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
A gázsütő rácsát érdemes körbetekerni többször alufóliával, így nem égeti meg az alját az ételnek. Egy gázszerelő tanácsolta. Esetleg cserepet is betehetsz alulra, mamám így csinálja.
2020. márc. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem hinném, hogy az alufólia volt a ludas, de én sem értem, hogy az minek a tepsibe??? :-O :-O


Nézz jó receptet pl. Limara oldalán, tuti, hogy sikerülni fog. Azzal egyetértek, hogy a gázsütő nem tud olyan egyenletes hőmérsékletet biztosítani, mint egy légkeveréses villanysütő, de ennyire rossz eredményt biztosan nem ad, ha jó a recept, és megfelelő a kelesztés.

2020. márc. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az Aldi-s sütőpapír is TUTI!
2020. márc. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem a hagyományos recept, de nagyon finom ez a joghurtos török zsömle!

[link]

2020. márc. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!