Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy, mivel fertőtlenítsem a...

Hogy, mivel fertőtlenítsem a tojásokat?

Figyelt kérdés

Vettem egy tálca házi tojást falusi háztól. Melóból hazafelé megyek majd érte.

Milyen otthon található szerrel fertőtleníthetem?


2020. márc. 23. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Most meg őket vízzel.
2020. márc. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel. Ne is tedd, bármi van a felszínén, azt csak belemosnád vele a héjon keresztül (porózus a szerkezete). Felhasználás előtt közvetlenül megmoshatod, hogyha koszos.
2020. márc. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A tojásokat TILOS lemosni, mert egyrészt a felületel lévö anyagok ezzel bekerülnek, másrészt eltávolítod a tojáson lévö védöréteget, ami megakadályozza a fertözések bekerülését.
2020. márc. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyes vagyok, én is úgy értettem, hogy mielőtt feltöröd, akkor most meg. Fel se merült bennem, hazaérkezéskor az összeset lemosni, bocs, ha félreérthető voltam.
2020. márc. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Max felhasználás előtt kell megmosni, 10 %-os hipós vagy neomagnolos víz az előírás, (vendéglátásban) de igazából nekem sima vízzel se volt még bajom tőle.


Ha használsz vegyszert, arra kell ügyelni, hogy amibe lemosod, ugyanolyan hőmérsékletű legyen mint a tojás.

Mert a tojás héja porózus, és a hőtágulástól beáramolhat a vegyszer, ha a pórusoknál vákuum keletkezik.

2020. márc. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!