Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Sajtkrémleves, de miért csomós?

Noblesse Oblige kérdése:

Sajtkrémleves, de miért csomós?

Figyelt kérdés

Készítettem sajtkrémlevest mert volt itthon egy csomó sajtunk. Mozzarella és trappista. Lereszeltem a sajtot és beleraktam a forró főzőlébe, de ahelyett, hogy szép krémesre olvadt volna, összeállt egy nagy sajtmaszattá.


Mit ronthattam el?


2020. ápr. 23. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Fordítva kell készíteni, a sajtra lassanként adagolni a forró levet. HA a forró lébe teszed a sajtot, az mindig összeáll.

Másrészt meg a trappista nem éppen alkalmas erre, az nem sajt, csak annak csúfolják, ehhez valami normálisabb kellene.

2020. ápr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
A sajtok kiválasztását!!! Ezek nem valók levesbe mert eleve gumis állagúak. Vegyél inkább valami minőségi sajtot! Sokkal kevesebb kell belőle, mert intenzibebb az ízük. Tehát végső soron nem lesz drágább.
2020. ápr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
#1: Megelőztél. :-)
2020. ápr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Folytatom....

5-10 dkg gorgonzolából olyan príma levest tudsz csinálni, hogy mind a tíz ujjatokat megnyaljátok utána! :-)

De lehet rokfort, vagy más aromás sajt is... Parmezánból is elég 5deka...

2020. ápr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
3-as: vicces, ez ma már nem az elsö kérdés, ahol gyakorlatilag ugyanazt írjuk, és még a % is egyforma.
2020. ápr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
:-)))))
2020. ápr. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hmmm... akkor nem minden sajt jó sajtleveshez.

Köszönöm a válaszokat!

2020. ápr. 23. 16:39
 8/8 anonim ***** válasza:
61%

Azért nem kell kiönteni, turmixold át, vagy nyomj bele botmixert.

Gondolom a menzákon, vagy a kifőzésekben sem sajtkülönlegességekből készítik.

2020. ápr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!