Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lefagyasztott zöldség felhaszn...

Lefagyasztott zöldség felhasználása?

Figyelt kérdés
Lefagyasztott sérgarépát,fehérrépát, hogy használjátok fel leveshez? nekem olyan "gumiszerű" lett.Hideg vízbe tettem,lassú tűzön kezdtem főzni.Házilag lett lefagyasztva friss termésből.,tehát nem bolti mirelit.

2020. ápr. 26. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
A fagyasztott zöldségeket mindig forró vízbe kell tenni, akkor nem lesz gumis!
2020. ápr. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lefagyasztás előtt "blansírozni" szoktam.

Vagyis forrásban lévő vízbe teszem és 2-3 percig főzöm. Utána kiveszem szűrővel, jéghideg vízbe dobom, és mikor lehűlt,lecsepegtetem, majd így fagyasztom.

Így nem lesz rágós.

2020. ápr. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Noblesse Oblige ***** válasza:
80%
Forró víz!!!!
2020. ápr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! megjegyzem!
2020. ápr. 26. 18:17
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
Sajnos gumiszerű lesz akkor is, ha forróvízbe teszed. A házilag eltett sárgarépa, gyökér, zeller olyan lesz.Ízének szoktam használni, de nem finom megvenni.
2020. ápr. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
megenni"
2020. ápr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Akkor vagy nem jól fagyasztod, vagy nem jól készíted el, de normális esetben éppen olyan, mint frissböl készítve! (Több, minz 20 éves tapasztalat!)
2020. ápr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Noblesse Oblige ***** válasza:
81%
Akkor nekem csodahütőm van, mert nálam sem lesz gumiszerű soha a zöldség.
2020. ápr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!