Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ecet semlegesítése szodabikarb...

Ecet semlegesítése szodabikarbónával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Csináltam egy vagonnyi husilevest,finom lett azzal nincs baj. Azzal van baj,hogy én szoktam rakni bele mindig egy pici ecetet,viszont most megcsúszott a kezem és hát.... ecetes mint az állat..

Olvastam valami olyasmit hogy szodabikarbónával el lehet tüntetni az ízét,ha ez igaz,akkor mégis hogyan? Mennyit rakjak bele?

De bármi más praktikát is szivesen meghallgatok,segítsetek megmenteni a husilevesem. :D

Köszönöm szépen,szép estét!



2020. ápr. 26. 22:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg ha tovább forrálnám csak a levet?
2020. ápr. 26. 23:00
 2/7 anonim ***** válasza:
Levesben soha nem próbáltam... Egy kis mennyiségben próbáld ki, addig kell adni hozzá, amíg pezsegni kezd tőle a leves.
2020. ápr. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
minek ecet a húslevesbe?
2020. ápr. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egy picit szoktam rakni bele,mert mi úgy szeretjük.
2020. ápr. 26. 23:44
 5/7 A kérdező kommentje:
És nem lesz túl szódabikarbónás ízű?
2020. ápr. 27. 00:11
 6/7 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Ez lényegében egy sav-bázis reakció, úgyhogy ha nem a bázis kerül túlsúlyba, azaz túladagolod a szódabikarbónát, akkor a keletkezett anyag "só" lesz (nátrium acetát, meg persze víz és széndioxid).

Bár ízre nem tudom milyen lehet, mert sosem kostóltam ezt a vegyületet.

2020. ápr. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a bablevesbe szoktak ecetet rakni ?


(Nyugi, én sem figyeltem amikor a muter mondta a receptet :D)

2021. febr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!