Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kelt tésztában a liszt növelés...

Csux2 kérdése:

Kelt tésztában a liszt növelésével milyen arányban kell az élesztő mennyiségét emelni? Körülbelül 5 kg lisztből akarok kelt tésztát csinálni.Mennyi élesztő kell hozzá?Azt tudom hogy 500 grammhoz 2-3 deka kell,de 5 kilóhoz nem sok a 20-30 deka?

Figyelt kérdés

2020. máj. 19. 19:14
 1/7 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Én kilónként öt dekát szoktam. Öt kiló liszthez huszonöt deka kell.
2020. máj. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mit akarsz sütni, milyen lisztből, milyen hosszú kelesztéssel....
2020. máj. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mit csinalsz 5 kilo lisztbol? Ekkora a csalad?
2020. máj. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy lángosos vállalkozást indít... :-)))
2020. máj. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Általában kiló liszthez 5 dkg. Ha hűtőben kelesztek, akkor kevesebb.
2020. máj. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A receptből kiindulva kell kikalkulálni. Mert nem mindegy, hogy fonotkalácsról van szó, vagy sajtos pogiról.
2020. máj. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én szakács vagyok, 5 kilohoz csak 15 dkg élesztőt szoktunk tenni, elég neki. De attól is függ, mit akarsz pontosan csinálni, ez lángos recept.
2020. máj. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!