Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Csöves kukoricát meg lehet...

Csöves kukoricát meg lehet melegíteni mikróban vagy felrobban? Kettőt főztem de nem bírtam megenni. Csövel együtt értem a kérdést, hogy betehetem e úgy holnap vagy baj lesz?

Figyelt kérdés

2020. júl. 3. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

En szerintem ott szoktam.

Ott allsz mellette, es latod, ha baj van. Gyorsan elzarod.

En tettem bele mar femet is veletlenul. Nem vágódott le az aram vagy ilyenek..

2020. júl. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Forró vízbe tedd, pár percre.
2020. júl. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy egyenletlenül melegszik


Ha már mindenképp, egy tál vízben úszva tedd be ami ellepi.

2020. júl. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha simán víz minden nélkül csak úgy, az bizony ki fog neked pattogni olyan hőre, mint a csomagos pattogatott kukoricás kukorica.
2020. júl. 4. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Mikróban nem olyan, mint ha vízben főznéd.

Ha termelőtől veszed, akkor vásárláskor kérdezz rá, hogy mennyit ajánl a főzésre.


Én azt tapasztaltam, hogy egy fiatal csőnek elég a 5-8 perc.

Főzés után azonnal tedd hideg vízbe, hogy ne párologjon el a szemből a nedvesség. Langyosra visszahűlve mér eheted, vagy ahogy a nyelved bírja, hagyhatod forróbbra is, de amit nem eszel meg azonnal, azt hagyd teljesen kihűlni.

2020. júl. 4. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már megfőztem tegnap! Csak nem akarom hidegen enni.
2020. júl. 4. 07:56
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Tedd be nyugodtan! Én is úgy szoktam.
2020. júl. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Én beszoktam, semmi baj nem volt eddig.
2020. júl. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Alapból úgy rakom el, hogy vagy folpackban, vagy ebben a kis fos zacskóban, amiben hazahozom a teszkóból a kiflit. Hogy ne száradjon ki.

Melegíteni meg azzal együtt szoktam, egyrészt szintén azért, hogy ne száradjon ki, másrészt pont emiatt, mert elég nagy teljesítményű mikróm van, és nem szoktam azzal szórakozni, hogy lejjebb veszem a teljesítményt.

Rátolok 1000 wattot, nem szarozok, ha 1-1 helyen kicsit több hő éri, és 1-2 szem kidurran, azt megfogja a zacskó.

Nem olvad rá, nem olvad bele, semmit nem csinál, nem kell se ráparázni, se belemagyarázni semmit.

Csak bedobom, tekerek rajta kettőt, oszt jó! :D

2020. júl. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
No betettem egy üvegedenybe aminek lyukkal ellátott műanyag fedele van. Nem volt semmi gond csak féltem, hogy robbanni fog tálastúl de nem. Meleg lett. :)
2020. júl. 4. 17:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!