Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy oldjam meg a torta tárolást?

Hogy oldjam meg a torta tárolást?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak szeretnék egy tortát sütni szülinapjára, de nem tudom, hogy tároljam. Félek hogy ha a hűtőbe teszem akkor "hűtő" íze lesz, viszont a benne tárolt élelmiszereket nem tudom hova tenni. 2 emeletest szeretnék, olyan nagy torta dobozt még nem láttam.

Na meg a másik a fondant. Nem fog le csapódni rajta a pára ha hűtőbe lesz?


2020. júl. 25. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Nyugodtan teheted hűtőbe, semmi baja nem lesz tőle. Mi is ott tároljuk, és még sosem lett "hűtő" íze.

A fondanton nem fog lecsapódni a pára, ha jól csinálod.

2020. júl. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Mosd ki alaposan a hütöt, akkor nem lesz "hütöíze"!
2020. júl. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Vegyél egy fedeles tortatartót. Amúgy is hasznos dolog...
2020. júl. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
2020. júl. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Hja, tiszta hűtőnek se szaga, se "íze" nincs....
2020. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Doboz.
2020. júl. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem lesz szaga, ha tiszta a hűtő. Ami szagos, azt fedeles dobozba kell tenni.
2020. júl. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Tegyél mellé egy kistányérba egy csomag szódabikarbónát, az a szagokat is megfogja kicsit, meg a nedvességet is. Persze durva dolgokat ne tegyél mellé (én a paprikára vagyok nagyon háklis), de a hűtőtől is függ, a miénk elég nagy és sosincs tele, nem szokták átvenni a dolgok a hűtőízt. De anyósnál megesik, főleg ha paprika is van bent :D. Érdemes lehet ki is takarítani.

Nyilván a tortára nem tudsz fedelet tenni, de a többi dolgot erre az időre valóban teheted dobozba; és értelemszerűen semmit ne tegyél ez alatt az idő alatt langyosan vagy melegen a hűtőbe.

2020. júl. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Van dobozom, de mint írtam 2 emeletes lenne a torta igy nem fér bele. Valószínűleg akkor a többi élelmiszert dobozom be erre az időre.

A hűtő is általában tiszta. A paprika eddig eszembe se jutott, köszi a tippet.

2020. júl. 26. 07:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!