Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A tömlős sajtot hogy használjá...

A tömlős sajtot hogy használjátok fel? Felbontjátok? Kiszúrjátok?

Figyelt kérdés
És ami bennemarad, hogy szeditek ki?

2020. aug. 28. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

A fogammal csíptem rà pici lyukat. Suliba minden nap ezt ettük. Egy tömlős sajt 1 sajtos stanglival.

Hogy hogy hogy szedjük ki? Kinyomod, ettől egyszerűbbet...

2020. aug. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Le szoktam mosni, és a végét ollóval levágom, majd kifordítom.
2020. aug. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Felvágom, majd leteszem egy sík felületre és egy kés fokával, mintha el akarnám vágni, rányomom a kést. Aztán a késsel egy oldal irányú mozdulattal kinyomom belő amennyit épp rákenni akarok egy zsemlére.

A maradék anyag nem kap levegőt, mert a kinyomott résznél összetapad a műanyag fólia.

2020. aug. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Én egy nagyon vékony hegyes ollóval kiszurom és ezen a lyukon nyomom ki amennyi kell. Így nem folyik szanaszét nem szárad be.


Egyetlen hátulütője, hogy nem latom másnap, hol a lyuk így keresgelem. 😂

2020. aug. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Nálam is megmaradt a napközis reflex, letöbbször foggal csípek ki egy darabot a csomagolásból és a lyukon kinyomom a sajtot. Ritkábban kiszúrom egy kés hegyével, de úgy sokszor túl nagy lesz a lyuk.

Felhasználás: kiflire/zsemlére kenem.

2020. aug. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
A 3-as technika nagyon jó. Ugyan a sajtok nem annyira érzékenyek arra, ha levegőt kap, de ugyanez a késsel kinyomós a tömlős májkrémeknél kitűnően vizsgázik, mert az undorítóan elszíneződik bármilyen kis levegőtől.
2020. aug. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy lyukat bökök rá
2020. aug. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Én is lyukat bökök rá, aztán késsel nyomom ki így nem marad benne semmi.
2020. aug. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanúgy, mint a 4-es. Kiszúrom egy vékony hegyes ollóval vagy késsel, aztán kinyomok belőle annyit amennyi kell. Legközelebb ha szerencsém van, egyből megtalálom a lyukat és nem kell keresnem 😃
2020. aug. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Mivel híres feltaláló vagyok :) , szóval a böködősöknek feltalálom a tutit.


Fogsz egy filctollat, rajzolsz rá egy karikát és ott bököd.

2020. aug. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!