Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ötletek som kimagozására?

Ötletek som kimagozására?

Figyelt kérdés
Somlekvárt főzök a hullott somból, amiben vannak érettebb, éretlenebb szemek is. Eddig úgy magoztam, hogy kicsit főztem a somot és kézzel kimagozgattam, de nagyon hosszú így. Próbáltam paradicsom préssel (food mill), de nem ment, próbáltam szűrőn áttörni, de úgy se megy át a héj és ugyanolyan hosszadalmas.

2020. szept. 9. 03:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó dolgokért meg kell küzdeni . Sajnos én is ugyan így csinálom nincs rá jobb mód .
2020. szept. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ami nekem még a legjobban bevált, hogy alaposan megföztem, amíg a szemek kezdenek szétföni és akkor nagy lyukú szitán áttöröm, de nem gyors és elég fárasztó.
2020. szept. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy készítettem-igaz, nem túl nagy mennyiséget-,hogy az alapot teljesen meg(szét)főztem cukor nélkül, kevés vízben.Gumikesztyűben szétnyomkodtam teljesen, amennyire lehetett.Egy régi csipkefüggönybe tettem, felül összekötöttem, alá egy vödröt, és "kimasszíroztam" belőle amennyit lehetett.Ebből lesz a lekvár. Ekkor még van egy elég jelentős mennyiségű maradék,ebből ivólét készítettem, úgy, hogy felöntöttem kb 2x-es mennyiségű vízzel,újra szétnyomkodtam alaposan, ekkor már elválik a magjától, a magról le lehet önteni a gyümölcsöt, amit kevés cukorral ízesítettem és szétturmixoltam.Az egészet újra leszűrtem függönyön.
2020. szept. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
#2: én is pontosan így csinálom. A kökényből is u.ez a módszer. Gyors és hatékony. :)
2020. szept. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!