Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tapasztalt konyhatündéreket...

Tapasztalt konyhatündéreket kérdeznék! Milyen tapadásmentes edényeket használtok? Melyiket mennyire könnyű tisztítani? Ha reklámnak minősül a márkanév akkor privátnak is örülök!

Figyelt kérdés
2020. nov. 10. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

jól értem, hogy kifejezetten teflonos (vagy ezzel ekvivalens) bevonatú edények érdekelnek?


Én egy ideje már csak két teflonos edényt használok: palacsintasütőt és egy nyeles serpenyőt. Az összes többi edényem rozsdamentes.


A serpenyőmet az Aldiban vettem, kb. 4-5e ft-ért. Bevált, semmivel nem rosszabb, mint a kétszer annyiba kerülő t.fal.

2020. nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem használok teflonos edényeket. Rozsdamentes acél edényeket és Bonyhádi zománcosakat használok. (Igen, kell a tojás alá olajat rakni, de nekem ez nem tragédia.)
2020. nov. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy tefal wokom és egy electrolux serpenyőm, mindkettő tapadásmentes és könnyen kimosható, imádom őket.

A többi edény (fazék, lábos) az sima rozsdamentes, minimális olajjal azokban se tapad le semmi - eddig legalábbis még nem sikerült velük olyat művelnem, amit durva lett volna pucolni.

2020. nov. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Teflonosom meg kerámiásom is van, nyeles serpenyő meg tepsi, ismeretlen márkák, nem látok közöttük szignifikáns különbséget, mind a kettő jó. Szinte elég lenne csak papírtörlővel eltörölni, de azért elmosom :) Épp most szedtem ki a rakott krumplit a teflonos tepsivel, egy forintosnyi sincs letapadva.
2020. nov. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Korábban teflonosat használtam, de ezek a márványos bevonatúak simán verik a teflont. Tényleg elég csak eltörölni papírtörlővel. Írta is a használati utasítása.

Ja én konyhaördög vagyok...

:)

2020. nov. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
van még pár bevonatos edényem, de többet nem fogok venni. előbb-utóbb úgyis ráragad valami kaja, de a bevonat miatt meg se tudom rendesen sikálni. legutóbb két nehéz kerámia sütőedényt vettem, imádom őket. lábasokból vagy rozsdamenteseket fogok venni, vagy le creuset edényeket.
2020. nov. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Serpenyőből és palacsintasütőből a Tefal vált be, ezen kívül nem vagyok márkasznob. Most van egy gagyi Perfect Home palacsintasütőm, a célnak megfelel, de nem sül benne olyan szépen a tészta, mint a Tefalban. Régen volt egy noname kerámiás serpenyőm, nagyon rühelltem. Minden leragadt benne, a súrolást és az áztatást nem bírta, rettenetes volt a hőátadása is.


Főzéshez csak rozsdamentes edényeket használok, sütéshez az egyszerű zománcos, illetve bevonatmentes acéltepsiket preferálom. Az ILAG bevonat bizonyult eddig a legrosszabbnak (másoknak lehet, hogy beválik, nekem nagyon nem), minden ráégett, kikenni viszont nem tudtam, mert nem tapadt meg rajta rendesen a vaj. Az áztatást és a súrolást ez sem bírta, a hőátadása szintén egyenetlen volt, és egy idő után hatalmas darabokban le lehetett húzni a tepsikről.

Volt régen egy kis IKEA-s eloxált alumínium bevonatú tepsim, azt nagyon szerettem, csak kinyírtam szegényt, és azóta már meg is szűnt, a mostani Vardagen sorozatban ilyen méretű utóda sajnos nincs.

2020. nov. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tesco go cook, simán verik a Tefalt
2020. nov. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!