Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A lekvár vissza dermed vagy...

A lekvár vissza dermed vagy van más praktika?

Figyelt kérdés
Kaptunk barátoktól szőlőlekvárt. Brownie-hoz képzeltem el. Ízre nagyon finom de sajnos tele van maggal. Arra gondoltam hogy felolvasztom és leszűröm. Visszanyeri majd az állagát? Vagy hidegen kellene pasziroznom? Van erre bármi tapasztalatotok vagy tippetek? Köszi. :)

2021. jan. 3. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Egy lekvár hogyan tud 'felolvadni'? Ideális esetben a házi lekvár attól sűrű, hogy kiforralták belőle a vizet. Attól hogy felmelegíted, nem lesz benne több víz.
2021. jan. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazad van. Nem tudom akkor mit tehetnék.:(
2021. jan. 3. 16:16
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Miután magtalanítottad újra főződ és kész .
2021. jan. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pektin vagy hasonló lehet benne. Mindenesetre melegítsd föl, ha híg lesz jó, ha nem, teszel hozzá vizet. Szitán átpasszírozod (legalábbis én így csinálom a szőlőlekvárt), aztán ha besűrűsödik jó, ha nem, akkor megpróbálod kiforralni a vizet vagy teszel hozzzá dzsemfixet még.
2021. jan. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kevés főtt almával is be tudod sűríteni, tkp. almapektin van a zselésítő porokban is.
2021. jan. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Mennyire sűrű attól függ, lehet hidegen is préselni.
2021. jan. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Simán fel tudod melegíteni, esetleg kevés vízzel, átpaszírozod és utána újbolu forralás után üvegbe töltöd.
2021. jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Rég átdöngöltem volna merőkanál hasával egy levesszűrőn.
2021. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Elég "kemény" volt így hidegen nem tudtam semmit elérni.

Kis mennyiségű 100%os almalével hígítottam, melegítettem és paszíroztam. Reggelig meglátom mennyire sűrűsödik be és után a tanácsaitok alapján kezelem.

2021. jan. 3. 17:47
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Mehet a rántás meg a forralt bor fűszerkeverék! :]
2021. jan. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!