Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tésztás tálat, nyújtódeszkát...

Tésztás tálat, nyújtódeszkát hogyan takarítod le, vízzel vagy liszttel?

Figyelt kérdés

Vízzel: beáztat, lemos, de akkor a szivacs kuka mert kulimászos lesz


Szárazon: lisztet bele, és utána belesöpörni a kukába, de ez meg ugye megy minden felé.


Te melyiket preferálod és miért?



2021. jan. 24. 14:48
A kérdező szavazást indított:
Vízzel
Szárazon, liszttel
Egyéb
18 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hideg vízzel, kézzel. Így nem lesz olyan a szivacs.
2021. jan. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hideg vízzel a tálat letakarítom a kiskacsómmal, utána már nem lisztes és elmondhatom. Én a pulton dolgozom, ki nem állom a nyújtódeszkát. Szalvétával összeszedtem a lisztet, majd mosogatószeres szivaccsal lemosom aztán vizessel letörlöm. De ha szivaccsal szeded le és hideg vízzel kimosod, nem ragad bele a liszt.
2021. jan. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Én úgy tudom, nyújtódeszkát tilos vízzel letakarítani. Én le szoktam kaparni, ami rajta marad, és száraz ronggyal letörlöm.
2021. jan. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
2-es vagyok, pont ezért nem szeretem a gyúródeszkát.
2021. jan. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A robotgép edényét pár órát hagyom száradni, pl. a kenyérdagasztás után ott lévő tésztamaradék csontszárazzá válik, és gyakorlatilag lepereg róla. Utána átöblítem és kész.


Így nem kell összemaccsolni a szivacsot.

2021. jan. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyúródeszkához vettem a Mesterségek ünnepén keményfából készült kis kaparót. kb. félkör alakú, az egyenes vége éles. Azzal fél perc alatt le lehet kaparni a legkisebb odaragadt szennyeződést is.
2021. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szilikon "deszkám" van, mosogatóban elmosogatom,annyira koszos még nem volt, hogy a szivacs kuka legyen utána. Az a nokedlitészta után szokott lenni.
2021. jan. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Spaklival szoktam lekaparni utána nedves ruha.Bő vízzel ne mert elhajlik egy idő után.
2021. jan. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel. Hagyd megszáradni és lesepred róla. Ha bevizezed beleköt a liszt.

Tedd ki a napra időnként.


Ma már egyszerűbb ha azt a feltekerhető szilikonlapot használnád. Változnak az idők, az asztallap se girbegurba lécekből van hanem pozdorjából préselve, tükörsima felületet adva neki. Nincs sok szerepe a nyújtódeszkának.

2021. jan. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én pont nem szeretem a tükörsima/szilikonos felületet, mert nem tapad rá a tészta - ami bizonyos tésztafélék esetében jó.

Az ikeás nyújtódeszka nekem pont tökéletes - és könnyű tisztítani is.


[link]

2021. jan. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!