Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A tejről felforralás során...

A tejről felforralás során mindig kiderül, ha már rossz?

Figyelt kérdés
Vagy van olyan esetleg, hogy felforr rendben (nem megy össze), és mégis baja lesz tőle az embernek, ha megissza?

2021. febr. 7. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam felforralni. Ha nagyon büdös, vagy ha penészes, akkor feltétlenül dobd ki, azon kívül semmi gond nem lesz, ha kajába belefőzöd!
2021. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok, tejfölt olvastam, arra is gondoltam, bocsi!

Az UHT tejek másképp romlanak, aludtejet sem sikerült csinálnom, csak megbüdösödött. Szóval lehet, hogy az nem ugrik össze forralásra.

2021. febr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nem kell semmit csinálni, simán megszagolod, esetleg belenyalsz, egyből tudni fogod ha már nem jó
2021. febr. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#2 - Igen, ez tej, és nem UHT, hanem ESL, és 1,5%-os. Nem tudom, az összezsugorodás igaz-e az UHT-ra, de egyik fajtából sem lehet csinálni aludttejet, mert nem ún. teljes tejek. Viszont az utóbbi nem is annyira tartós (a ráírt dátum utáni napon már majdnem romlott).
2021. febr. 8. 13:26
 5/8 A kérdező kommentje:

#3 - Szaga nem volt, de ha belenyalok, mit kell éreznem?


A fogyaszthatósági dátum után bontottam fel, de ez egy komolyabb márkájú tej, és azoknál ez még nem gond, egy bizonyos ideig nincsen bajuk (de még a sajátmárkásoknál sem, pl. Penny, Aldi), csak az erkélyen volt (bontatlanul), és amikor a múlt héten olyan hirtelen megenyhült az idő, akkor egy darabig melegedett.


Ezért kérdeztem. Egyik délután ittam belőle forralás után, és másnap kicsit fájt a hasam, de nem biztos, hogy a tejtől.

2021. febr. 8. 13:37
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Egy ESL tejnek a tizen plusz fokok nem tettek jót, valószínűleg, hiszen hűtve tárolandó, pláne, ha közvetlenül is érte napfény a melegebb napokon. Ha már nincs benne bizodalmad, inkább dobd ki.
2021. febr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

@6 - Közvetlenül nem érte azért, annyira nem jár most magasan a Nap, de egy ideig azért melegebb volt a szokásosnál. Mondjuk ha az asztalon van kint egy darabig, akkor még annál is melegebb helyen van...


És ahogy írtam, forralásnál nem ment össze, és szaga sincsen. (Azóta már hűtőben van.)

2021. febr. 8. 16:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor kísérletezz vele. :)
2021. febr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!