Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tepsiben sütött rakottkáposztá...

Tepsiben sütött rakottkáposztát 2-3 óra hűlés(szobahőmérsékleten) után alufóliával letakartam, hűtőbe tettem. Másnapra az alufólia azokon a pontokon, ahol érintkezett a tejföllel, kilyukadt, beleoldódott a tejfölbe. Mitől?

Figyelt kérdés
2021. márc. 2. 10:43
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
A hűtőben fagyás nem volt (+2 Celsius) volt azon a polcon (legalul), (mellette volt egy hőmérő).
2021. márc. 2. 10:46
 2/20 anonim ***** válasza:
40%

Biztosan alufólia volt? Nem folpackkal kevered? Azért az alumínium nem oldódik fel olyan könnyen. A folpack esetleg megolvadhat, azt még el tudom képzelni.


Ha tényleg az alufólia oldódott föl, akkor valami elég durva vegyi anyag kellett legyen a tejfölödben... Elég hihetetlenül hangzik nekem.

2021. márc. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Az alufóliára rá is van írva, hogy savas közegben ne használd, mert oldja. A tejföl tipikusan ilyen.
2021. márc. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%
Én csak folpackkal szoktam behúzni.Olyan vékonyra húzzák már az alufóliát hogy néha a sütőben is szétporlad ha odaér a húsokhoz.
2021. márc. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Na pont ezért vannak nekem ilyesmi tepsijeim, probléma megoldva.


[link]

2021. márc. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Még a szám is tátva maradt!😱
2021. márc. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Bizony, hogy alufólia (olyan, mint a sztaniolpapír, nem látszik át) (mint a csokispapír). Van folpackom is, egyből le is cseréltem arra. Jellemzője még, hogy tényleg nagyon vékony, volt már dolgom vastag alufóliával is...de ez sajna vékony. És, jó régi is (sztem több éves) - azért is, mert sütéshez nem szeretek ilyet használni lefedésre...most igazolódott is, hogy nem minden alap nélkül.

'2'...bizony, én is csak néztem, hogy hát ez meg mi??? 20 % -os tejföl volt, homogénezett élőflórás (Sparban vettem - Spar márka) Piros a doboz teteje. Aznap vettem, amikor este sütöttem (szombaton)

'3' - biztosan úgyvan, ha mondod, ennek már nincs meg a csomagolása, nem tudom ellenőrizni......de szerintem ez nem is dobozban lehetett, hanem csak volt rakta egy fólia.

'5' ....köszi az edény-ötletet, tuti, hogy veszek egy ilyet, már régen kellett volna

'6'....Ha hölgy Vagy, valszeg átment az éteren, hogy én meg milyen jó pasi vok...(igaz, már egy kicsit éltesebb (64)...na az a tátott száj attól lehetett.)

Ha ffi Vagy, akkor lehetett a leírt esemény/történés hatására is. Azt se zárom ki, hogy az enyém is tátva maradt egy időre, amikor megláttam a lyukacskákat az alufólián. Először még kis fekete pontoknak néztem, és nem is tudtam elképzelni, hogy mi a fene potyoghatott rá...semmi olyan nem volt felette a hűtőben. Aztán később, anikor levettem róla a fóliát, akkor szembesültem a valósággal (hogy ezek nem rápotyogott valamik, hanem lyukacskák (...na ekkor már át is láttam a fólián...a.lyukacskákon......megdőlt az az alaptézis, amit a szövegem legelején írtam még...hogy az alufólián nem lehet átlátni).

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!!

2021. márc. 2. 11:58
 8/20 A kérdező kommentje:
Amint rátöltöm a nagygépre a telcsimről a fotókat, küldök is 'bizonyítékot'....nézzetek vissza ide 1 óra múlva....vagy bármikor később
2021. márc. 2. 12:00
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok és hölgy.😉 El tudom képzelni, a meglepődésed!
2021. márc. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
<script async src="//kepkuldes.com/sdk/pup.js" data-url=" [link]
2021. márc. 2. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!