Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Melyik/milyen alternatíva a...

Melyik/milyen alternatíva a legjobb kristály cukor helyett?

Figyelt kérdés
Szeretek teát inni majdnem minden nap, és ezért kérdezem. Ki mit használ, nektek mi vált be?
2021. ápr. 3. 06:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
38%
2021. ápr. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%

A mesterséges édesítő helyett próbáld ki a legjobb természetes édesítőszert: a méz.

Érdemes termelőtől venni, aki megbízható minőségben több féle (repce, akác, hárs, stb) mézet tud ajánlani.

A méz nem hízlal, sokkal egészsegesebb, mint bármelyik mesterséges édesítő, és finomabb is.

Vannak különbségek a különböző virágokból készült mézek között, teljesen más már kinézetre is a repce, az akác, és a hársméz.

[link]

2021. ápr. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%

A mez nem hizlal? 100g mezben 320kcal van, 100g kristalycukorban 400. Raadasul a mez edessegereje kevesebb, mint a cukore, tehat tobbet fogsz belerakni.

Tehat majdnem ugyanannyira hizlalo. Igy nem jo alternativa annak aki fogyni akar, csak elettanilag van jobb hatasmechanizmusa a meznek. Aki fogyni akar, annak termeszetes es/vagy mesterseges alapu edesitoszerekkel kell elnie.

2021. ápr. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
41%

A mézben lévő szőlőcukor nem raktározódik el, nem lesz belőle zsír.

Nem mézes süteményeket kell sütni a diétához, csak a teába, kávéba tett cukor kiváltása volt a kérdés

2021. ápr. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%

Miért akarod helyettesiteni?

A méz egészségesebb, de magasabb a kaloriatartalma. Édesítőszer nulla kalóriatartalmú. Kokuszvirag cukor, annak alacsoyn a kalóriatartalmú, de nem is édesít úgy, mint a cukor.

Amuyg szépen fokozatosan le lehet szokni a cukros teáról. Anno több evőkanálnyi cukorralmittam, ma már üresen. Vannak ízesített teák, amik nem igénylik kicsit sem a cukrot.m

2021. ápr. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

"A mézben lévő szőlőcukor nem raktározódik el, nem lesz belőle zsír"

Hogyne raktározódna? Ez kényegében attól függ, mennyi kcal-t viszel be ahhoz képest, mint amennyit elégetsz. Ha többet viszel be, azt fogja elraktározni a szervezet, akármiből is viszed be.

A méz pedig pont egy igencsak kalóriában gazdag étel.

2021. ápr. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
55%
Próbáld ki a steviát
2021. ápr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%
En xilitet hasznalok cukor helyett, igaz csak akkor ha jonnek aposomek mert cukrosak
2021. ápr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
61%

Miért akarod bármivel is helyettesíteni?

Egyrészt, ha kveés cukrot fogyasztasz, attól semmi bajod sem lesz (kivéve, ha cukorbeteg vagy), másrészt meg minden alternatíva legalább annyira rossz vagy még rosszabb.

De az is jó megoldás lehet, ha a teát cukor (édesítés) nélkül iszod, ha lassan csökkented a mostani mennyiséget idövel nullára, megszokod és nem fog hiányozni. (Én egy nagy pohárba régen egy evökanál cukrot tettem, ma meg semmit és mégis ízlik)

2021. ápr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%
Nekem az vált be, hogy néhány éve elhagytam a cukrot, magyarul cukor nélkül iszom a teákat. Gyengére főzöm, és meglepően finomak. Előfordul, hogy valamelyik gyümölcsös tea túl savanyú, abba 1/4-1/2 teáskanál cukrot teszek, míg régen 2 nagykanállal is beletettem, hogy jó édes legyen.
2021. ápr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!