Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Életembe először főztem...

Életembe először főztem kötözött sonkát, hogyan tároljam a hűtőben a már megfőtt sonkát? A levében akkor nem fog kiszáradni?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 3. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is most főztem először, de a szüleim mindig kivették a levéből, sosem száradt ki.
2021. ápr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Épp most zártam el a gázt, a levében fog kihűlni aztán hűtő. Eddig még mindig jó lett. A levéből meg holnap bableves bográcsban.
2021. ápr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolkozol, de ami sokat számít az az, hogy amíg meleg, addig hogy van tárolva, mert melegen ezerszer annyira párolog a felületéről, és a külső rétegéből a gőz, ilyenkor szárad ki a legkönnyebben.

Röviden: mindenképpen a főzővízben hűljön ki teljesen!

Utána, mikor már hűtő hideg, nem olyan intenzív a kiszáradás, lefolpackozni is elég, vagy jól záró műanyag edényben tárolni. Lehetőleg akkorában, amibe épphogy elfér.

2021. ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfőtt, zárd le, és hagyd, hogy a levében hűljön ki. Utána vedd ki, hagyd megszáradni kívül, és csak simán tedd a hűtőbe. Nálam több mint egy hete van így sonka a hűtőben, és kicsit sem száraz.
2021. ápr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig folpackba tekerjük, abban tároljuk hűtőben vagy hideg kamrában. Ha már elég kicsi, akkor pedig dobozba kerül.
2021. ápr. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a levében marad, a lé könnyen megromolhat. Én kettévágtam, és az egyik felét betettem a mélyhűtőbe.
2021. ápr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!