Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha a rizset ledarálom apróra,...

Ha a rizset ledarálom apróra, és megiszom vízzel , attól lehet vmi bajom? Vagy rendesen megemésztem?

Figyelt kérdés

2021. aug. 22. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Nyersen, vagy már megfőzve? Nem mindegy...

Szerintem a nyers rizst nem fogod jól emészteni. Lehet, hogy puffadni fogsz tőle, vagy megfájdul a gyomrod. Amúgy komolyabb bajod nem lehet tőle, ez egy élelmiszer, nem méreg...

Hogy mennyire hasznosul jól a szervezetedben a nyers rizs, az már más kérdés. Nem véletlenül találták ki, hogy megfőzik, főtten jobban hasznosul.

Ha megfőzve akarod ledarálni, és meginni, azzal ezek a gondok nem állnak fenn.

Egyszer voltam kórházban, ahol ledarált rántott húst adtak ledarált főtt rizzsel. Nem ettem meg, nyilván, azért ez nekem nagyon gusztustalan volt. Mint amit egyszer már megettek...

2021. aug. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz. De mi értelme?
2021. aug. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nyersen akkor nem fogod megemészteni, felpuffaszt, ha főve akkor igen és semmi bajod nem lesz tőle
2021. aug. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Vannak olyan éttermek - jellemzően Ázsiában -, ahová az asztalokra nyers rizst tesznek ki. A céljuk ezzel a(z általuk) fölöslegesnek vélt, és a vendégek feje fölött repkedő, kajára potyázó madarak irtása. A nyers rizs ugyanis megduzzad a gyomorban. Ezt egy állatorvostól tudom, aki egy - szintén nyers rizst fölzabáló - kutyának mosta ki a gyomrát. Előtte meghánytatta, extra bónuszként meg is f*satta szerencsétlent.
2021. aug. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A célom az lenne hogy több szénhidrátot tudjak bevinni. De egyszerűen nem bírok többet enni, így inkább meginnám ha lehet, az még menne. És persze ez lenne a legolcsóbb megoldás.
2021. aug. 22. 15:20
 6/6 anonim ***** válasza:
81%
A nyers rizs nem emészthetö az emberi szervezet számára, emellett még meg is lehet töle betegedni, mert nem kellöen tiszta.
2021. aug. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!