Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért nem lett kocsonyás a...

Miért nem lett kocsonyás a csontlevesem?

Figyelt kérdés

Terápiás csontlevest akartam főzni. Egy marha velős csont és kb. egy kiló sertés húsos csont került bele.

Nyolc órán keresztül főztem a legkisebb lángon. Tudom hogy 24-36 óra lenne az ideális, de nem merek úgy aludni, hogy be van kapcsolva a gáztűzhely. Lehet, hogy ezért nem lett kocsonyás, vagy az alapanyagok nem jók?



#főzés #csontleves #Terápiás csontleves
2021. nov. 28. 08:09
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
31%

[link]


Hol olvastad ezt? Én ezt találtam többek között, de húslevesről távolról sincs benne szó.

2021. nov. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező, valami forrás tényleg jó lenne, most nem nagyképűségből, de én azért viszonylag sokat tudok az élelmiszerekről, meg ételekről, de ilyenről soha nem hallottam.

Nem mellesleg a csontleves nem a kocsonyásodástól erős, a kettő nagyon távolról integet egymásnak, szóval most akkor a csontleves csinál valamit, vagy a kocsonya, és mi az a valami?

Meg már az gyanús, hogy "rendszeresen". Ha valami csinál valamit, akkor az egyszeri kúrával is csinál valamit.

Ezért is hangsúlyoztam ki az előző válaszomban, hogy olyanról nem tudok, hogy jelentősen(!) befolyásolna bármit is.

Tehát az, hogy csinál valamit, az lehet mondjuk az egymilliomod része is annak, mint amit mondjuk 1 deci kefir csinálna. Tehát nulla. De érdeklődve várom a forrást, tanulni sose ciki!

2021. nov. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
2021. nov. 28. 17:47
 24/29 anonim ***** válasza:
74%
Kocsonyasodas a kollagentol tortenik ... kollagen az izuletekben, az inakban es a borben talalhato.
2021. nov. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
23%

Átolvastam, tipikusan 1 cikk lett megírva, aztán az 1 bolond 100-at csinál elv alapján leírták még páran ugyanazt . Néhol láttam benne reális dolgokat, néhol teljesen szedett vedett, áltudományos, néhol meg össze vissza.

(Pl "A levesben található glicerin segíti a gyomorsav termelődését, így szuper hatással van a refluxra"


MI??? A reflux az, amikor a gyomorsav túltermelődik, és visszaáramlik a nyelőcsőben.

A gyomorsav valóban a zsíros ételek elfogyasztásánál termelődik jobban, -tehát a levesben található glicerin hatására.

Tehát akkor mit is állít a cikk?

Szuper hatással van a refluxra?! Hát az tuti! Szuperül előidézi! :D


Rögtön a legelső mondat egy égbekiáltó baromság, azt mondja:

"Az igazi csontleves nem egyenlő a kuktában gyorsan megfőzött húslevessel."

Húslevest mióta kell (vagy lehet) kuktában gyorsan főzni?!


Ami az emésztést illeti, ezek alapján valamiféle gyenge prebiotikumként funkcionál a glutamin, bár ennek a másik 2 cikk némileg ellent mond.

Meg az a helyzet, hogy miután ennek az egymásról másolt elméletnek minimum a fele egy légből kapott áltudományos halandzsa, ami önmagának is ellent mond, erős fenntartásokkal fogadom a másik 50%-ot, hogy mi igaz belőle.

2021. nov. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
55%
18. A Nem mindenáron-t úgy értettem hogy rosszul sikerült "kocsonyát" nem szeretné különböző porokkal javítgatni. Oké, az is kollagén, de, mégsem teljesen ugyan olyan mintha egyenesen a disznókörömből főtt volna ki.
2021. nov. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
44%

Kedves Kérdező! Látom, nagyon nem ment át itt a közösségnek ez az egész erről a terápiás levesrol. :) sztem azért nem lett kocsonyas a levesed, m kevés volt ez a hus mennyiség. Ha én levest főzök, akkor abba teszek többnyire kb kiló husoscsontot és olyan kb másfél kiló marhahust, ezt öntöm fel kb 7 liter vízzel. Ez kocsonyas lesz.


Az, h itt van olyan, aki nem hallott meg erről, az nem téged minősít. Én mostanában jártam ennek utána, atereszto bél szindromam van, a belforam rottyon, uh holnap én is nekikezdek egy ilyen kuranak, miszerint 3 hónapon keresztül minden nap iszom belőle 2 decit. Mondjuk én úgy tervezek, h fogom 24 órát fozni, a sima húslevest is fozom 8 órán at.


Egyébként te végül csináltad ezt a csontleves terápiát? Segített a beleiden?

2022. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
44%
Előző vagyok: 2 kg husoscsontot
2022. jan. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Nem sikerült kúrát tartani, mert nagyon munkás ezt hétről hétre beszereznem és egy teljes napot rászánni a főzésre. Időközben pedig a konyhát is szét kellett bontani, úgyhogy főzés off. De kb. két hétig ettem, és úgy éreztem, hogy határozottan jól esett a háborgó belemnek.

Jobb híján protexint szedek.

2022. jan. 17. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!