Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » 3 órán át szobahőmérsékleten...

3 órán át szobahőmérsékleten maradt, utána hűtőben tárolt zöldséges rizs fogyasztható másnap?

Figyelt kérdés

A főtt rizsben szobahőmérsékleten baktérium szaporodhat el. 2 napra csináltam zöldséges rizst, de sajnos 3 óra elteltével tettem csak a hűtőbe. Azt olvastam, hogy maximum 2 órán át maradhat a konyhapulton, utána már veszélyes. Máshol 1 órát, de volt, ahol max 3 órát írtak.

Vajon ehető még másnap, vagy ki kell dobni?



2022. máj. 4. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baja.
2022. máj. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megeheted
2022. máj. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
persze
2022. máj. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted a risznek van órája? Semmi baja sincs
2022. máj. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A legtöbb helyen max 2 órát írtak. Nem tűnik soknak, de a baktériumok életében biztos hosszú idő 1 óra...

Lehet, hogy hagytam már ki hosszabb időre is rizst, amíg erről nem olvastam, és nem lett tőle bajom, de ha épp nincs benne baktérium, akkor nyilván nem számít, meddig volt kint.

Nem akarok betegséget kockáztatni, de pazarolni sem akarok, sem az idő, sem a pénz miatt.

2022. máj. 4. 18:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Évszázadokon keresztül nem tartották hütöben a rizst (sem), mert nem volt, söt a legtöbb ázsiai országban ma sem teszik ugyanilyen okok miatt, és mégsem betegednek meg töle!

Nem kell túlságosan eltúlozni az ilyesmit, értelmetlen dolog ennyire félni.

2022. máj. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Két óra alatt semmi baja nem lesz, nyugi, nem leszel rosszul.


Ha nagyon aggódsz, akkor szagold meg és tapogasd meg. Ha büdös, vagy nyálkás, akkor inkább ne edd meg.

2022. máj. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2022. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!