Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Csülökbőrt sütök elektromos...

Csülökbőrt sütök elektromos sütőben 250 fokon légkeverésesben felső rácson. 15 perc és még mindig puha a bőre. Nagyokat durran és serceg a zsír a sütőtérben. Valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés

Amikor kinyitom füstöl de nagyon, viszonyt nem szenesedik vagy ég.

Azt szeretném hogy ropogósra süljön a bőre.



2022. máj. 31. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Na azóta már nem tudom, hogy állsz... De azért füstöl mert a fröcsögő zsír ég a sütőtérben! Én infra+grill+hőlégkeverésen szoktam de csak 180 fokon, esetleg pár mp.200, de akkor veszem is le különben feketére ég a fűszer és negyed óra nem elég legalább fél kell, hogy szép piros, hólyagos, ropogósra süljön.:)
2022. máj. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is sok a 250°C.180-200 bőven elég, ez nem kemence.(Ott azért igencsak mások a hőviszonyok.)
2022. máj. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, mivel minden sütő hatásfoka különbözhet, még annyit hozzátennék, hogy pont azzal tudod a megfelelő hőfokot beállítani, hogy figyeled, mikor nem durran már nagyokat! Addig mindig egyre lentebb és lentebb kell csavarni, s úgy kell hagyni, amikor szépen pirul, max.egy minit durcog.
2022. máj. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oka a széle kicsit túlsült de a közepe szép barnás vörös és ropog.

Köszi a tippet megpróbálom alacsonyabb hőfokon de tovább.

Locsolgatni szoktátok? Sör wiskey?

2022. máj. 31. 20:07
 5/7 anonim ***** válasza:
1;3 vagyok. Szívesen. Én azt inkább megiszom!:) Pirulás szempontjából nem releváns, mert a fenti módszerrel mindig ropog, viszont mint "fűszerezés" biztosan ad mindkét ital egy extra ízt. Te locsolgattad valamivel?
2022. máj. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem volt itthon.. elfogyott :)

Egyébként mivel fűszerezed? Mert én csak amolyan pőrén sütöttem.

És alóla a húst félretettem egy részét mert sok lett volna.

2022. máj. 31. 21:22
 7/7 anonim válasza:
100%
ha nem sózod meg a bőrét ropogósabb lesz, esetleg sörrel vagy bármilyen szénhidráttal lehet locsolni viszont azt már csak akkor amikor csak legfeljebb 180 fokon sütöd
2022. jún. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!