Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tej forralás közben leég?

Tej forralás közben leég?

Figyelt kérdés

Próbáltam alacsonyabb fokozaton (indukciós lap), folyamatos kevergetés mellett, de így is odaégett, 0,5 liter tej forralása kb 20 perc volt. Kicsi, fehér színű lábasban.


Hogyan tudnám leégés nélkül forralni?



2022. jún. 6. 23:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Az edénytől is függ.

Az indukcios szaron nekem is leég, annyira utálom

2022. jún. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Teflon edényben. Tapasztalat, pont mint te.
2022. jún. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

A tej nagyon érzékeny .


Ha forralást ír a recept , szerintem az is jó ha gyöngyözik. Én anno inox edényekben tanultam főzni, anyukám cukrászként adott ezekre. Abban is oda tudott égni, de ha figyeltünk rá, időben lehetett lépni. Most nyilván nem olyan drága edényeket használok, de ha pl tejbe gríz v stb készül, én figyelem és amint apró buborékok vannak, vagy nagyon gőzölög, én lépek a következő fázisra. Nekem is indukciós van amúgy.


Másrészt igen a teflon segít, de egyébként meg nem ajánlom :) nem akarom túl magyarázni, nézd meg a sötét vizeken c filmet . Az után nem akarsz teflont, azt sem tudom, hogy lehet még forgalomban …

2022. jún. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Ui : egyébként a tchibo forgalmaz egy jó serpenyot ami tapadás mentes és nem teflon, én azt hasznalom . Ha fazekat választasz, legyen tapadás mentes, de a PFOA , vagyis teflon jelzést kerüld. Ha nincs megadva, milyen anyag ( imádnak ezzel jatszani a gyártók ) ne vedd meg. Csakis mentes, de tapadás gátló felületűt válassz . Már nagyon tudjak, hogy karos, de azért igyekeznek azzal leplezni h fejlesztett tapadás mentes és egyéb jelzők. Csak olyat vegyél ahol konkrétan fel van tüntetve, milyen be vonat van rajta .
2022. jún. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egy vékony falú alumínium lábasban szoktam forralni. Abban nem ég le. De másik, vastagabb edénynél nekem is előfordult már hogy odakapott.
2022. jún. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Tejforraló edény. Dupla falú, vizet kell a falba tölteni.
2022. jún. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Mi csak házitejet iszunk, így hetente forralok 4 liter tejet, mindhárom tűzhelytípusom volt, van tapasztalatom. A legrosszabb a gáz, ha nincs lángelosztó. A sima villany és indukciós között nincs különbség ebből a szempontból.


KIZÁRÓLAG vastag aljú, inox edényben nem ég le. A sima, hagyományos zománc a legrosszabb.

2022. jún. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
A tej 60 fokon ég, szóval ha felnyomod a víz forráspontjára, az már sok neki.
2022. jún. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

20 perc???

Szerintem az indukciós lappal lesz gond.

Bármilyen más tűzhelyen fél liter tej pár perc alatt felforr és nem is ég le olyan könnyen.

Keress direkt indukciósra való tejforralót.

2022. jún. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%
Jól írták, duplafalú tejforraló.
2022. jún. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!